W Birmie embraer lądował awaryjnie bez przedniego podwozia

12 maja 2019 15:37
Dzisiaj rano (12 maja) na lotnisku w Mandalay w Birmie Embraer E190 linii Myanmar National Airlines lądował awaryjnie bez przedniego podwozia.
Reklama
Samolot o znakach rejestracyjnych XY-AGQ wykonywał lot o numerze UB103 z Rangun do Mandalaj w środkowej Birmie. W maszynie w trakcie podejścia do lądowania przednie podwozie przestało działać prawidłowo i nie mogło zostać użyte. Piloci postanowili dokonać dwóch kręgów wokół lotnisko niedaleko wieży kontroli lotniska, aby sprawdzić, czy podwozie zostało wysunięte. Niestety nadal było ono jednak niesprawne. W związku z czym piloci postanowili wypalić nadmiar paliwa, aby samolot był jak najlżejszy, a następnie wylądować ze schowanym przednim podwoziem.


W trakcie zdarzenia na pokładzie znajdowało się 89 pasażerów i 7 członków załogi. Nikt z podróżujących maszyną nie ucierpiał podczas incydentu.

Zespoły śledczych i przedstawiciele przewoźnika zostali wysłani w miejsce lądowania w celu zbadania szczegółów i znalezienia przyczyny.Fot. Myanmar National Airlines

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy