×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


W Birmie embraer lądował awaryjnie bez przedniego podwozia


Dzisiaj rano (12 maja) na lotnisku w Mandalay w Birmie Embraer E190 linii Myanmar National Airlines lądował awaryjnie bez przedniego podwozia.


Samolot o znakach rejestracyjnych XY-AGQ wykonywał lot  o numerze UB103 z Rangun do Mandalaj w środkowej Birmie. W maszynie w trakcie podejścia do lądowania przednie podwozie przestało działać prawidłowo i nie mogło zostać użyte.  Piloci postanowili dokonać dwóch kręgów wokół lotnisko niedaleko wieży kontroli lotniska, aby sprawdzić, czy podwozie zostało wysunięte. Niestety nadal było ono jednak niesprawne. W związku z czym piloci postanowili wypalić nadmiar paliwa, aby samolot był jak najlżejszy, a następnie wylądować ze schowanym przednim podwoziem.


W trakcie zdarzenia na pokładzie znajdowało się 89 pasażerów i 7 członków załogi. Nikt z podróżujących maszyną nie ucierpiał podczas incydentu.

Zespoły śledczych i przedstawiciele przewoźnika zostali wysłani w miejsce lądowania w celu zbadania szczegółów i znalezienia przyczyny.Fot. Myanmar National Airlinesgość_854ab - Profil
gość_854ab
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie