Nowe połączenie Qatar Airways do Maroka

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
13 maja 2019 09:16
Linie lotnicze Qatar Airways poinformowały o planach uruchomienia od 29 maja połączeń do stolicy Maroka, Rabatu. Trasę trzy razy w tygodniu obsłużą boeingi 787 Dreamliner.
Reklama

Nowe połączenie do Maroka to nie jedyne wieści z Qatar Airways. Katarski przewoźnik ogłosił też współpracę z liniami Royal Air Maroc, dzięki której możliwe będzie zaoferowanie klientom większej liczby lotów pomiędzy Maroko i Katarem, a także innymi lokalizacjami. Połączenie, które ruszy od końca maja z Dohy do Rabatu będzie realizowane z międzylądowaniem w Marrakeszu. Co więcej, Qatar Airways zaproponuje klientom codzienne loty do Casablanki. Tak rozbudowana oferta pozwoli podróżnym z Półwyspu Arabskiego oraz z innych regionów świata korzystającym z usług katarskiego przewoźnika dokonać swobodnego wyboru co do kierunku marokańskiej podróży i zapewni im możliwość poznania wszystkich najatrakcyjniejszych zakątków tego kraju.


- Jesteśmy zachwyceni mogąc ogłosić uruchomienie połączenia do Rabatu. Maroko to wśród naszych klientów bardzo popularny kierunek podróży i jest nam niezmiernie miło, że możemy zapewnić im kolejny cel podróży z nami w tym kraju, a jednocześnie dodatkowo zwiększyć naszą obecność na marokańskim rynku poprzez rozpoczęcie współpracy z Royal Air Maroc. Nasz rozwój w Maroku potwierdza zaangażowanie w tym regionie, które trwa od 2002 roku - powiedział Akbar Al Baker, dyrektor zarządzający Qatar Airways Group. - Nasza współpraca z Royal Air Maroc pozwoli też zapewnić naszym klientom dostęp do siatki połączeń w północnej i zachodniej Afryce, a jednocześnie da klientom RAM dostęp do szerokiej oferty Qatar Airways oferującej trasy na sześciu kontynentach.


Obecnie Qatar Airways operuje pięć razy w tygodniu z Dohy przez Casablankę do Marrakeszu, a także dwa dodatkowe z Dohy do Casablanki. Trasy te obsługują boeingi 777. W ramach współpracy z Royal Air Maroc dostępne będzie także pięć lotów z Casablanki do Dohy w tygodniu.

Qatar Airways to linie, które prowadzą działalność opartą na flocie ponad 250 nowoczesnych samolotów i hubie na lotnisku Hamad International. Przewoźnik oferuje połączenia lotnicze do ponad 160 miejsc na całym świecie. W 2019 roku katarskie linie planują wiele nowych tras. Poza tą do marokańskiego Rabatu oferty trafi też połączenie do tureckiego Izmiru, na Maltę, do Lizbony, Mogadiszu, a także do Davao na Filipinach i Langkawi w Malezji.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama