×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Katastrofa challengera 601 w Meksyku


W niedzielę (05.05) doszło nie tylko do katastrofy SSJ100 w Moskwie, ale też do wypadku z udziałem bombardiera challenger 601 w Meksyku. Samolot, na pokładzie którego podróżowało 14 osób spadł w górach Sierra Madre. Najprawdopodobniej nikt nie przeżył zdarzenia.


Meksykańskie media rozpowszechniają informację o odnalezieniu wraku challengera 601 w odległości ok. 200 km na północny zachód od miasta Monclova. Wieści te potwierdził koncern Bombardier. Dopiero wczoraj wieczorem udało się zlokalizować wrak maszyny. Poszukiwania trwały od niedzielnego wieczoru, kiedy to kontakt radarowy z samolotem został utracony po tym jak pilot zgłosił chęć zniżania dla uniknięcia burzy.

11 pasażerów i 3 członków załogi podróżowało z Los Angeles do meksykańskiego Monterrey. Byli to kibice, którzy wracali do Meksyku po gali boksu w Las Vegas.


- Teren, w którym odnaleziono wrak samolotu jest bardzo górzysty i dotarcie tam ekip ratunkowych nie jest proste, potrzebujemy więcej czasu - powiedział Fernando Orta, przedstawiciel służb ratunkowych.

Zdjęcie lotnicze miejsca katastrofy, które publikują meksykańskie media przedstawia całkowicie spalony wrak maszyny. Bombardier wyraził ubolewanie z powodu katastrofy maszyny i zadeklarował aktywny udział w wyjaśnianiu jej przyczyn.

fot. ilustracyjna, wikimedia (CC)gość_780ed - Profil
gość_780ed
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie