Sichuan Airlines poleci z Pragi do Shenzhen

29 kwietnia 2019 10:53
22 komentarzy
Lotnisko w Pradze podpisało umowę o partnerstwie strategicznym z chińskimi liniami Sichuan Airlines, której rezultatem będzie uruchomienie nowego połączenie dalekodystansowego, które połączy chińskie Shenzhen z Pragą.
Reklama
Podpisanie umowy partnerskiej odbyło się w Ambasadzie Republiki Czeskiej w Pekinie z okazji wizyty w Chinach prezydenta Czech, Miloša Zemana.

Sichuan Airlines rozpoczną loty 1 lipca 2019 r. i będą obsługiwać połączenie początkowo dwa razy w tygodniu. Airbus A330 obsłuży trasę w poniedziałki oraz w czwartki. Shenzhen stanie się jednocześnie piątym chińskim miastem, do którego można dolecieć bezpośrednio z Pragi.

Nie będzie to jednak pierwsze połączenie chińskiego przewoźnika do czeskiej stolicy - Sichuan Airlines latają do Pragi od 2016 r., kiedy to uruchomiono trasę z Chengdu. Obecnie połączenie to jest obsługiwane dwa razy w tygodniu, a wyloty z Pragi odbywają się w środy i soboty.

- Bardzo cieszymy się, że możemy dalej rozwijać udaną współpracę z przewoźnikiem i rozszerzać siatkę połączeń z Pragi tak, by nasi pasażerowie mogli podróżować w kolejne zakątki świata. Wprowadzenie bezpośrednich lotów do Shenzhen zwiększy zainteresowanie chińskich turystów Pragą i Czechami, a także da dalsze możliwości rozwoju naszego kraju. Oczekujemy, że z nowego połączenia korzystać będzie wykorzystywać do 40 tys. pasażerów rocznie w obu kierunkach - powiedział Václav Řehoř, szef praskiego lotniska.

Nowe połączenie znacznie uprości podróż między Pragą a rejonem Delty Rzeki Perłowej w południowych Chinach. Shenzhen, położone przy granicy z Hongkongiem, jest jednym z największych chińskich miast i zamieszkuje je 12,5 mln osób. Jest obecnie jedno z najszybciej rozwijających się miast na świecie. W całym megapolis Delty Rzeki Perłowej mieszka ok. 120 mln osób.


W marcu 2018 r. spekulowano, że Shenzhen może być kierunkiem, do którego regularne połączenia rozpocznie z Warszawy LOT. Władze Shenzhen, w ramach nakładów na rozwój i promocję miasta, deklarowały płacić 54 mln złotych rocznie przewoźnikowi, który do 2020 r. otworzy połączenia międzykontynentalne z miasta. Miasto narzekało wówczas na niewystarczającą liczbę połączeń długodystansowych, zwłaszcza do Europy.

Fot.: materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_1e555 2019-05-03 10:54   
gość_1e555 - Profil gość_1e555
gość_562cd: Polska została włączona do grupy RYNKÓW wysoko rozwiniętych, co oznacza że nasza Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) jest w grupie 25 najważniejszych giełd świata.

Jeżeli chodzi o klasyfikacje państwa to MFW jest ostatnim, który nie uznaje Polski jako kraju wysokorozwiniętego (w przeciwieństwie do Czech), w związku z odrobinę za małym pkb per capita NOMINALNYM.

Co nie zmienia faktu, że oba mają znaczenie, chciałem tylko wyjaśnić różnicę.
gość_9a2b6 2019-05-01 15:46   
gość_9a2b6 - Profil gość_9a2b6
Wasze porównania PKB na mieszkańca wg. parytetu siły nabywczej nie mają sensu w przypadku dóbr i usług, które są sprzedawane w oparciu o globalny, a nie lokalny rynek. Ceny biletów lotniczych będą praktycznie takie same z Chin do Polski i do Czech, więc porównanie PKB nominalnego ma dużo większy sens, bo bliżej określa realną siłę nabywczą. I tak, region Pragi jak i same Czechy są zamożniejsze od Polski i zawsze były, jeszcze od czasów wczesnego średniowiecza. Ale to nie jest główny powód tych lotów. Po prostu, Praga i Czechy są szeroko znanym produktem turystycznym w Chinach. Czesi bardzo dużo zrobili, żeby to osiągnąć. Tu nawet nie ma znaczenia czy obiektywnie Warszawa, Kraków, Polska mają co zaoferować turystom z Chin - to postrzeganie atrakcyjności turystycznej kraju ma dużo większe znaczenie, a dla Chińczyków Polska nie jest postrzegana jako atrakcyjna destynacja. To nie oznacza, że nie ma tu miejsc, które by Chińczyków zainteresowały - tylko, że po pierwsze, należałoby się szerzej otworzyć na chińskich turystów (widzieliście chociażby sklepy czy hotele, gdzie obsługa mówi po chińsku? W miejscach, do których jeżdżą Chińczycy nie należy to do rzadkości), a po drugie - podjąć działania na szeroką skalę w celu promocji Polski w Chinach. Wiecie jaka jest jedna z pierwszych sugestii w wyszukiwarce Baidu gdy wpiszecie "Polska" (波兰)? "Dlaczego Polska nienawidzi Chińczyków?" (波兰为什么讨厌中国人). W Polsce jeszcze nie opanowano podstaw marketingu, a to równie istotne, co budowa odpowiedniej infrastruktury turystycznej...
gość_20002 2019-05-01 01:29   
gość_20002 - Profil gość_20002
Twierdzenie, że w Warszawa i okolica nie jest zamożna to jakiś żart.
To jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się regionów Europy, a jedyne w czym Praga nas przegania to ilość turystów z najludniejszego kraju świata.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy