×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Sichuan Airlines poleci z Pragi do Shenzhen


Lotnisko w Pradze podpisało umowę o partnerstwie strategicznym z chińskimi liniami Sichuan Airlines, której rezultatem będzie uruchomienie nowego połączenie dalekodystansowego, które połączy chińskie Shenzhen z Pragą.


Podpisanie umowy partnerskiej odbyło się w Ambasadzie Republiki Czeskiej w Pekinie z okazji wizyty w Chinach prezydenta Czech, Miloša Zemana.

Sichuan Airlines rozpoczną loty 1 lipca 2019 r. i będą obsługiwać połączenie początkowo dwa razy w tygodniu. Airbus A330 obsłuży trasę w poniedziałki oraz w czwartki. Shenzhen stanie się jednocześnie piątym chińskim miastem, do którego można dolecieć bezpośrednio z Pragi.

Nie będzie to jednak pierwsze połączenie chińskiego przewoźnika do czeskiej stolicy - Sichuan Airlines latają do Pragi od 2016 r., kiedy to uruchomiono trasę z Chengdu. Obecnie połączenie to jest obsługiwane dwa razy w tygodniu, a wyloty z Pragi odbywają się w środy i soboty.

- Bardzo cieszymy się, że możemy dalej rozwijać udaną współpracę z przewoźnikiem i rozszerzać siatkę połączeń z Pragi tak, by nasi pasażerowie mogli podróżować w kolejne zakątki świata. Wprowadzenie bezpośrednich lotów do Shenzhen zwiększy zainteresowanie chińskich turystów Pragą i Czechami, a także da dalsze możliwości rozwoju naszego kraju. Oczekujemy, że z nowego połączenia korzystać będzie wykorzystywać do 40 tys. pasażerów rocznie w obu kierunkach - powiedział Václav Řehoř, szef praskiego lotniska.

Nowe połączenie znacznie uprości podróż między Pragą a rejonem Delty Rzeki Perłowej w południowych Chinach. Shenzhen, położone przy granicy z Hongkongiem, jest jednym z największych chińskich miast i zamieszkuje je 12,5 mln osób. Jest obecnie jedno z najszybciej rozwijających się miast na świecie. W całym megapolis Delty Rzeki Perłowej mieszka ok. 120 mln osób.


W marcu 2018 r. spekulowano, że Shenzhen może być kierunkiem, do którego regularne połączenia rozpocznie z Warszawy LOT. Władze Shenzhen, w ramach nakładów na rozwój i promocję miasta, deklarowały płacić 54 mln złotych rocznie przewoźnikowi, który do 2020 r. otworzy połączenia międzykontynentalne z miasta. Miasto narzekało wówczas na niewystarczającą liczbę połączeń długodystansowych, zwłaszcza do Europy.

Fot.: materiały prasowegość_75f1a - Profil
gość_75f1a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie