×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Shenzhen dopłaca do połączeń. Czy LOT otworzy nową trasę?


Władze Shenzhen w Chinach zapłacą 54 mln złotych rocznie przewoźnikowi, który do 2020 r. otworzy połączenia międzykontynentalne z miasta.


Kilka lat temu miasto Shenzen było nieoficjalnie wymieniane jako jeden z możliwych kierunków dalekodystansowych PLL LOT. Czy LOT wciąż widzi możliwość uruchomienia tej trasy, tym razem ze wsparciem marketingowych ze strony Shenzhen?

Rozważamy wiele lotnisk i kierunków i jesteśmy na bieżąco z propozycjami wsparcia potencjalnych połączeń oferowanych przez różne lotniska na świecie. Nasze decyzję podyktowane są jednak warunkami czysto biznesowymi - przekonuje Adrian Kubicki, rzecznik prasowy LOT-u.


Na razie z oferty władz miasta Shenzhen oraz portu lotniczego Bao’an International Airport zdecydowały się skorzystać linie lotnicze Hainan Airlines. W ubiegłym tygodniu przewoźnik uruchomił połączenia z Shenzhen do miast Sihanoukville, Brukseli, Madrytu oraz Meksyku-Tijuana. Połączenia do Meksyku-Tijuana obsługiwane jest trzy razy w tygodniu, pozostałe kierunki dwa razy w tygodniu.

Hainan Airlines zapowiada przed 2020 r. otwarcie z lotniska kolejnej trasy międzykontynentalnej, jak również dwóch nowych połączeń regionalnych. Przewoźnik planuje także w ciągu 24 miesięcy zbazować w Shenzhen większą liczbę maszyn, w tym 15 samolotów szerokokadłubowych. 


Shenzhen jest liczącym ponad 10 mln mieszkańców miastem w chińskiej prowincji Guangdong, będące częścią Megapolis Delty Rzeki Perłowej. Miasto posiada jeden z największych na świecie kontenerowych portów morskich oraz jest światowym centrum innowacji hardware, nazywanym "Deltą krzemową". Shenzhen jest również południowym hubem finansowym Chin, w którym mieści się giełda papierów wartościowych oraz siedziby tak znanych marek jak Huawei, ZTE, czy DJI.

fot. Yida Xu (Flickr/CC), Tomasz Śniedziewski
gość_69dbf - Profil
gość_69dbf
  

W tym temacie przeczytaszPasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie