Sichuan Airlines poleci do Pragi

17 stycznia 2016 08:12
19 komentarzy
Chińskie linie Sichuan Airlines planuje uruchomienie lotów na trasie z Chengdu do Pragi. Pierwszy lot zaplanowano na 25 lutego 2016 r.
Reklama

Chengdu - Praga

Rozkład lotów na tej trasie jak na razie dotyczy wyłącznie 25 oraz 28 lutego br. Niedługo do systemu mają zostać załadowane loty na marzec 2016 r. Nie wiadomo do kiedy, ani w jakiej częstotliwości przewoźnik planuje obsługiwać te połączenie.

Rozkład rejsów prezentuje się następująco (czasy lokalne):

  • 3U8295 Chengdu 08:10 – 11:40 Praga
  • 3U8296 Praga 13:40 – 06:10+1 Chengdu
Loty mają być wykonywane samolotami typu airbus A330 z miejscami w klasie biznesowej i ekonomicznej.

Rezerwacja jest obecnie dostępna jedynie dla najwyższych taryf w wyżej wymienionych klasach.

Nie wiadomo dlaczego przewoźnik tak późno zdecydował się na uruchomienie połączenia, ani dlaczego terminy jego wykonywania nie są do końca wprowadzone.

Sichuan Airlines jest chińską linia lotnicza, która oferuje loty krótko i średniodystansowe wewnątrz kraju, a także kilka połączeń długodystansowych (m.in. do Vancouver i Melbourne). Jej głównymi hubami są lotniska w Chengdu i Chongqing. Flota linii liczy 107 samolotów, zaś w siatce znajduje się 67 kierunków.

Chengdu (dawniej Chengtu) to ośrodek administracyjny prowincji Syczuan. Jest położony w południowo-zachodniej części Chin. Z liczbą ponad 14 mln mieszkańców jest jednym z większych chińskich miast na zachodzie kraju. To ważny ośrodek gospodarczy i kulturalno-naukowy.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_69d67 2016-02-27 21:47   
gość_69d67 - Profil gość_69d67
Wcześniej czy póżniej ale WAW przeskoczy PRG Napiszę to tak Po 89 roku zaczęły się w Polsce odradzać lub powstawać nowe lotniska regionalne które w większości przy pomocy tanich linii wyrosły na niezłe choć w skali europejskiej nadal niewielkie lotniska ( KTW KRK GDN) Teraz część z nich ma też w ofercie tzw tradycyjne linie (KRK tu jest liderem) To powoduje że wielu pasażerów nie musi latać przez WAW I to też jest przyczyna mniejszych wzrostów w WAW A w Czechach jest tylko PRG Pozostałe lotniska obsługują minimalny strumień pasażerów W większości wszystko leci przez PRG Ale Czechy to mały kraj Mobilność ludności nie jest nieograniczona PRG jako turystyczny magnes też ma pewien poziom po którym wzrosty odwiedzających się skończą A PL i WAW jako duże państwo ciągle mają tendencje wzrostową Oczywiście dużo zależy od kondycji LOTu Ale nawet jak się im noga powinie ( chociaż jestem zwolennikiem teorii że LOT trwać będzie) to rynek próżni nie znosi (przykład Malev i Budapesztu) Reasumując WAW ma jako główny port w Polsce szanse na przyciągnięcie linii np. z Azji W PRG lata więcej tanich linii W WAW rozkłada się to również na Modlin To również zaciemnia obraz możliwości stołecznego portu Ja jednak liczę że skoro FR zaczyna latać na główne lotniska w niektórych portach w zachodniej Europie to i na Chopina zawita choć mogę się mylić A że tanie linie generują spory strumień pax to i WAW zyska PRG zawsze miała dobre połączenia z Rosją Teraz to podupadło (m.in.kombinują i próbowali np.z Gdańskiem Radomiem) ale ogólnie samoloty latają słabo wypełnione również na trasach w Europie Zachodniej Korean Air chyba jednak inwestując wyrzucił pieniądze w błoto Latają bo muszą a za miedzą latają do Wiednia i pewnie się nie mylę z miłą chęcią zamknęliby połączenie z
PRG A Okęcie jednak ma większe szanse na wzrosty Polski rynek lotniczy jest kilkukrotnie większy i w tym upatruję wzrosty w WAW
gość_adfc9 2016-02-27 19:06   
gość_adfc9 - Profil gość_adfc9
Zobaczysz że w tym roku jakaś daleka linia ogłosi połączenie do Warszawy. Chińczycy nastawiają się głównie na turystykę, a jak wiadomo Praga jest turystycznie ciekawszym miastem niż Warszawa. W Polsce jest więcej ciekawych miejsc niż w Czechach, ale Chińczykowi byłoby niewygodnie lecieć do WAW i tłuc się po Polsce autokarem czy pociągiem - wolą lecieć do FRA i tam przesiadać się na samoloty do polskich regionów. Jak dostaniemy w tym roku daleką linię (o czym jestem przekonany), będzie to porządniejszy przewoźnik niż jakiś Sichuan Airlines o którym mało kto w ogóle słyszał. Typuje Deltę, Cathay'a lub (trochę mniej prawdopodobne), Singapore Airlines.
gość_00baa 2016-02-27 15:00   
gość_00baa - Profil gość_00baa
Ooooo, znowu Warszawka nic nie dostala, no jak to, ta aspirujaca czy sama siebie nazywana stolica regionu ma ruch lotniczy jak zrzeci swiat, a bezczelna Ptaga, stolica malutkiego panstewka odwala takie numery, no brzydko. Sol w oku fanbojow Okecia, szczyt wszystkiego.
Polska nie jest az tak atrakcyjna turystycznie, to juz wiadomo. Malo tego, malo kto sie interesuje tym krajem. Wczoraj czytalem ranking klas ekonomicznych premium. Wszystkie byly. Wszystkie oceniono, ale o LOT kompletnie zapomniano. Dlaczego? Bo to dla wiekszosci ludzi kompletnie nieznana, mala i nieliczaca sie kompletnie linia. Pozatym (na serio) to sa ludzie, ktorzy na slowo polskie linie reaguja alergicznie bo maja wyobrazenie, ze tam lataja jeszcze rosyjskie, awaryjne samoloty, bylem sam swiadkiem kilku takich opinii.
Polska to nie pepek swiata, to nie ostatni raz kiedy jeszcze Praga dostanie innego renomowanego przewoznika, a Okecie nic. Policzkiem byl A-380 , teraz ta chinska linia, a w niedalekiej przyszlosci bedzie jeszcze wiecej takich ciosow.
A to wiecznie mierzenie sie z Praga i przy statystykach Okecia automatyczne dolaczenia Modlina to nic innego jak leczenie kompleksow.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy