Umowa lotniska w Pradze i Bamboo Airways w sprawie połączeń do Hanoi

29 kwietnia 2019 11:24
15 komentarzy
W ubiegłym tygodniu przedstawiciele lotniska im. Vaclava Havla w Pradze oraz wietnamskich linii lotniczych Bamboo Airways podpisali memorandum w sprawie podjęcia współpracy mającej na celu uruchomienie regularnego połączenia z Pragi do Hanoi.
Reklama
Memorandum pomiędzy władzami praskiego portu lotniczego oraz liniami Bamboo Airways zostało podpisane przy okazji Czesko-Wietnamskiego Forum Biznesu i Inwestycji, które odbyło się w okresie wizyty w Czechach wietnamskiego premiera Nguyena Xuan Phuco. Podpis w imieniu lotniska im. Vaclava Havla złożył prezes jego zarządu, Václav Řehoř, a wietnamskiego przewoźnika reprezentował zastępca dyrektora generalnego, Duong Thi Mai Hoa.


- Podpisując to memorandum z Bamboo Airways potwierdzamy, że jesteśmy bardzo zainteresowani uruchomieniem bezpośredniego połączenia z Czech do Wietnamu. Pomiędzy naszymi krajami podróżuje co roku około 100 tys. pasażerów, a otwarcie nowej trasy może rozwinąć ten potencjał - powiedział Václav Řehoř. - Ufamy że dalsze negocjacje w sprawie tego połączenia będą kontynuowane, zakończą się z powodzeniem i wkrótce będzie możliwe jego wdrożenie.


Linie lotnicze Bamboo Airways to startup, który uzyskał certyfikat operatora lotniczego w styczniu tego roku. Aktualnie przewoźnik obsługuje już siedemnaście tras krajowych, a do końca tego miesiąca rozpocznie międzynarodowe loty do Seulu, Taipei i Ibaraki w Japonii. W przyszłym roku do operatora trafią pierwsze boeingi 787, które pozwolą na uruchomienie połączeń długodystansowych. W 2018 roku linia zamówiła 20 dreamlinerów, a w lutym tego roku podpisała umowę na dostawę kolejnych 10.p

fot. mat. prasowe Lotniska Praga

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_42045 2019-05-03 13:34   
gość_42045 - Profil gość_42045
Hanoi ma nowy przestronny terminal od kilku lat a wiec duzo sie zmienilo od czasu kiedy LOT tam latal. Nawet jak SGN ma wiekszy ruch biznesowy to Vietnam Airlines jednak zdecydowal zmniejszyc ruch z i do SGN i zwiekszyc liczbe swoich tras europejskich do HAN ze wzgledu na ograniczona przepustowosc w SGN i rosnacy potencjal w HAN. To ze Vietnam Airlines zdecydowal otworzyc dwa lata temu trase HAN-SYD to cos znaczy; ogolnie Australia ma malo wspolnego z polnocnym Wietnamem.
Kubuś 2019-05-02 02:15   
Kubuś - Profil Kubuś
gość_7794e gdyby chodziło o Wrocław to napisałby Dolny Śląsk. A poza tym na Dolnym Śląsku nie ma 7 mln.
gość_ec29c 2019-05-01 14:05   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
@gość_7794e

7 mln Śląsk to wyrażenie niejednoznaczne. Chodzi Ci o pomijanie przez LOT Pyrzowic, czy Wrocławia?

Jeśli chodzi o Wrocław to się zgadzam, LOT powinien zbazować we WRO 3 - 5 samolotów zamiast bez sensu oddawać tan rynek innym. Natomiast z Pyrzowicami problem jest taki, że Balice są położone pomiędzy Krakowem i Katowicami. Jak na razie również inne linie rozkładowe postawiły na Balice. Pyrzowice nadają się na chartery i cargo.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy