×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Umowa lotniska w Pradze i Bamboo Airways w sprawie połączeń do Hanoi


W ubiegłym tygodniu przedstawiciele lotniska im. Vaclava Havla w Pradze oraz wietnamskich linii lotniczych Bamboo Airways podpisali memorandum w sprawie podjęcia współpracy mającej na celu uruchomienie regularnego połączenia z Pragi do Hanoi.


Memorandum pomiędzy władzami praskiego portu lotniczego oraz liniami Bamboo Airways zostało podpisane przy okazji Czesko-Wietnamskiego Forum Biznesu i Inwestycji, które odbyło się w okresie wizyty w Czechach wietnamskiego premiera Nguyena Xuan Phuco. Podpis w imieniu lotniska im. Vaclava Havla złożył prezes jego zarządu, Václav Řehoř, a wietnamskiego przewoźnika reprezentował zastępca dyrektora generalnego, Duong Thi Mai Hoa


- Podpisując to memorandum z Bamboo Airways potwierdzamy, że jesteśmy bardzo zainteresowani uruchomieniem bezpośredniego połączenia z Czech do Wietnamu. Pomiędzy naszymi krajami podróżuje co roku około 100 tys. pasażerów, a otwarcie nowej trasy może rozwinąć ten potencjał - powiedział Václav Řehoř. - Ufamy że dalsze negocjacje w sprawie tego połączenia będą kontynuowane, zakończą się z powodzeniem i wkrótce będzie możliwe jego wdrożenie.


Linie lotnicze Bamboo Airways to startup, który uzyskał certyfikat operatora lotniczego w styczniu tego roku. Aktualnie przewoźnik obsługuje już siedemnaście tras krajowych, a do końca tego miesiąca rozpocznie międzynarodowe loty do Seulu, Taipei i Ibaraki w Japonii. W przyszłym roku do operatora trafią pierwsze boeingi 787, które pozwolą na uruchomienie połączeń długodystansowych. W 2018 roku linia zamówiła 20 dreamlinerów, a w lutym tego roku podpisała umowę na dostawę kolejnych 10.p

fot. mat. prasowe Lotniska Pragagość_75f1a - Profil
gość_75f1a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie