×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Syryjskie niebo otwarte dla Qatar Airways


Po ośmiu latach konfliktu rząd w Damaszku zezwolił samolotom katarskiego przewoźnika na przelot nad krajem. Zakaz lotów cofnął Ali Hammoud, minister transportu Syrii.


Nie wydaje się jednak, by przewoźnik chciał skorzystać z możliwości latania nad Syrią i skrócenia wielu swoich lotów do Europy i Ameryki Północnej - większość linii lotniczych przestała latać nad Syrią w 2011 r. po wybuchu wojny i zamiast tego, dla bezpieczeństwa, wybiera dłuższe trasy.

- Syryjskie niebo powinno być otwarte dla Qatar Airways na zasadzie wzajemności, ponieważ SyrianAir stale przekracza przestrzeń powietrzną Kataru, utrzymując połączenie z Damaszku do Dohy nawet w czasie najgorętszych działań wojennych. Poza tym, wykorzystanie syryjskiej przestrzeni powietrznej oznaczałoby zwiększenie dochodów, co działałoby na korzyść państwa syryjskiego”- uznał minister Hammoud.


Pomimo tego, że reżim dżihadystów nadal kontroluje prawie 60 proc. kraju, władze Damaszku utrzymują, że w ostatnich latach konflikt zbrojny udało się w dużej mierze zminimalizować. Władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Bahrajnu w ostatnim czasie ponownie otworzyły nawet swoje placówki dyplomatyczne w Damaszku. Jednak Katar wyraźnie wykluczył możliwość ponownego otwarcia ambasady w stolicy Syrii.

Międzynarodowa opinia publiczna odczytuje ostatnie działania Syrii jako próbę reintegracji z państwami w regionie. Kraj pozostaje jednak od 2011 r. zwieszony w Lidze Państw Arabskich. W maju 2019 r. ma odbyć się szczyt Ligii, w którym oczekuje się przywrócenia Syrii do organizacji.

Fot.: materiały prasowegość_96ee2 - Profil
gość_96ee2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie