×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dubai International: 45-dniowe zamknięcie drogi startowej


Władze lotniska Dubaj International (DXB) przygotowują się do prac konserwacyjnych na południowej drodze startowej (RWY 12R/30L). Zarówno sam port lotniczy, jak i linie Emirates posiadające tam swój hub, zapewniają, że są dobrze przygotowane do mającej potrwać 45 dni przerwy.


Zaplanowane na pasie startowym w Dubaju prace remontowe rozpoczną się dziś i potrwają do 30 maja. Jak podają linie Emirates, do zamknięcia południowej drogi startowej przygotowywały się one od 14 miesięcy i włożyły dużo wysiłku w zapewnienie największej możliwej wydajności swoich operacji. W okresie remontu liczba lotów przewoźnika obsługiwanych z Dubaju spadnie o 25 proc. 

- Jesteśmy przekonani, że jesteśmy w pełni przygotowani na 16 kwietnia - powiedział Paul Griffiths, dyrektor zarządzający dubajskiego lotniska. - Dla pasażerów główną różnicą będzie możliwość wystąpienia ewentualnej konieczności zmiany lotniska, ale nasi eksperci od planowana zadbali o to, aby operacje na jednej drodze startowej spowodowały jak najmniejsze utrudnienia. W wyniku ich starań redukcja liczby miejsc pasażerskich oferowanych przez nas na lotnisku w Dubaju w okresie zamknięcia południowego pasa wyniesie tylko 20 proc.


Dodatkowa pojemność zostanie zapewniona przez port lotniczy Dubai World Central (DWC), ale i tak ogólna liczba lotów obsługiwanych przez dubajskie lotniska spadnie o 19 proc., a liczba dostępnych miejsc pasażerskich zmniejszy się o 20 proc. W okresie zamknięcia jednego z pasów w porcie DXB lotnisko DWC przyjmie codziennie średnio 145 lotów więcej. 

fot. mat. prasowegość_854ab - Profil
gość_854ab
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie