Dubai International: 45-dniowe zamknięcie drogi startowej

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
16 kwietnia 2019 08:30
Władze lotniska Dubaj International (DXB) przygotowują się do prac konserwacyjnych na południowej drodze startowej (RWY 12R/30L). Zarówno sam port lotniczy, jak i linie Emirates posiadające tam swój hub, zapewniają, że są dobrze przygotowane do mającej potrwać 45 dni przerwy.
Reklama

Zaplanowane na pasie startowym w Dubaju prace remontowe rozpoczną się dziś i potrwają do 30 maja. Jak podają linie Emirates, do zamknięcia południowej drogi startowej przygotowywały się one od 14 miesięcy i włożyły dużo wysiłku w zapewnienie największej możliwej wydajności swoich operacji. W okresie remontu liczba lotów przewoźnika obsługiwanych z Dubaju spadnie o 25 proc.

- Jesteśmy przekonani, że jesteśmy w pełni przygotowani na 16 kwietnia - powiedział Paul Griffiths, dyrektor zarządzający dubajskiego lotniska. - Dla pasażerów główną różnicą będzie możliwość wystąpienia ewentualnej konieczności zmiany lotniska, ale nasi eksperci od planowana zadbali o to, aby operacje na jednej drodze startowej spowodowały jak najmniejsze utrudnienia. W wyniku ich starań redukcja liczby miejsc pasażerskich oferowanych przez nas na lotnisku w Dubaju w okresie zamknięcia południowego pasa wyniesie tylko 20 proc.


Dodatkowa pojemność zostanie zapewniona przez port lotniczy Dubai World Central (DWC), ale i tak ogólna liczba lotów obsługiwanych przez dubajskie lotniska spadnie o 19 proc., a liczba dostępnych miejsc pasażerskich zmniejszy się o 20 proc. W okresie zamknięcia jednego z pasów w porcie DXB lotnisko DWC przyjmie codziennie średnio 145 lotów więcej.

fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama