×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rozbudowa lotniska w Krakowie


Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w Krakowie czeka rozbudowa, oprócz budowy drogi startowej, płaszczyzn postojowych, powiększony zostanie terminal pasażerski, a także rozbudowa terminalu cargo i całego układu komunikacyjnego wokół lotniska.


Terminal pasażerski krakowskiego lotniska zostanie powiększony z 55 do 80 tys. m kw. i powstanie na miejscu istniejącego terminalu cargo, który zostanie zlokalizowany przy drodze wojewódzkiej nr 774. Po rozbudowie terminal ma obsługiwać 12 mln pasażerów rocznie. 

Kraków Airport pokazało pierwsze wizualizacje.


- Działamy zgodnie z przyjętym i zatwierdzonym przez ministra Adamczyka planem generalnym, zakładającym miliard złotych na inwestycje na krakowskim lotniku. Jego najważniejszym elementem jest budowa drogi startowej, rozbudowa płaszczyzn postojowych, rozbudowa terminala pasażerskiego i cargo i całego układu komunikacyjnego wokół lotniska - mówi Radosław Włoszek, prezes portu w rozmowie z PAP.Rozbudowa ma pochłonąć miliard złotych. Inwestycja ma być prowadzona nawet jeszcze w 2036 r.

wiz. twitter #2036gość_6fd1c - Profil
gość_6fd1c
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie