Lotnisko Chopina: W marcu 8 proc. pasażerów więcej

10 kwietnia 2019 13:11
1 komentarz
W marcu bieżącego roku Lotnisko Chopina obsłużyło ponad 1,3 mln pasażerów. To wzrost o prawie 8 proc. w porównaniu z marcem 2018. Stołeczne lotnisko nieprzerwanie odnotowuje wzrost liczby podróżnych.
Reklama
Statystyki Warszawa (WAW)
 
W pierwszym kwartale 2019 roku warszawskie lotnisko obsłużyło blisko 3,7 mln pasażerów, z czego w ruchu międzynarodowym podróżowało aż 3,3 mln osób. Lotnisko Chopina odprawiło ok. 1,2 mln osób w ruchu transferowym, co stanowi wzrost o prawie 20 proc. rok do roku. Oznacza to, że rola stołecznego portu - jako ważnego punktu przesiadkowego w Europie Środkowej - stale rośnie, a Warszawa to ważne miejsce na mapie międzynarodowych połączeń lotniczych.

Linie operujące na Lotnisku Chopina, biorąc pod uwagę zapotrzebowanie podróżnych, poszerzają swoje oferty. Wkrótce PLL LOT uruchomi dalekodystansowe loty do Miami, Delhi i Kolombo.

Dodajmy, że rośnie także liczba pasażerów korzystających z połączeń krajowych oferowanych przez stołeczny port. W marcu 2019 było ich ponad 391 tys. W sezonie letnim Lotnisko Chopina poszerza oferty lotów krajowych o częstsze rejsy do Zielonej Góry i do Lublina.

Z uwagi na stale rosnącą liczbę operacji lotniczych i konieczność dbania o bezpieczeństwo podróżnych, w połowie miesiąca stołeczne lotnisko rozpoczęło modernizację Drogi Startowej 11/29.

- Remont wymusił przeniesienie wszystkich operacji na jedną drogę startową, co wiąże się, niestety, ze zwiększeniem liczby samolotów wykonujących starty i lądowania. Osoby mieszkające w dzielnicach sąsiadujących z lotniskiem mogą z tego powodu odczuwać większe niedogodności, za co bardzo przepraszamy. Prace te są jednak niezbędne. Dokładamy wszelkich starań, aby roboty zostały zakończone zgodne z harmonogramem - mówi Piotr Rudzki z PPL.

Biorąc pod uwagę tempo, z jakim rośnie liczba odprawianych na warszawskim lotnisku pasażerów, modernizacje są nieuniknione. Pierwszy kwartał roku 2019 to o 8% więcej podróżnych w porównaniu z pierwszym kwartałem roku 2018. Rok ubiegły był rekordowy jeżeli chodzi o liczbę obsłużonych pasażerów, wiele wskazuje też na to, że rok 2019 przyniesie kolejny rekord.

Ostatnie komentarze

gość_a430a 2019-04-10 15:47   
gość_a430a - Profil gość_a430a
Przepraszam, ze zadaje takie głupie pytanie, ale "ok. 1,2 mln osób w ruchu transferowym" oznacza, że było 600 000 czy 1,2 mln pasażerów, którzy się przesiadali? Zastanawiam się ile osób zaczynało lub kończyło swoją podróż w Warszawie, 2,5 mln czy 1,3 mln?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy