Lotnisko Chopina: W kwietniu blisko 1,59 mln pasażerów

17 maja 2024 17:35
Lotnisko Chopina obsłużyło w kwietniu prawie 1,59 mln pasażerów. Jest to najlepszy kwietniowy wynik w historii warszawskiego Okęcia. Lotnisko osiągnęło również rekordowy wynik po pierwszych czterech miesiącach.
Reklama
Statystyki Warszawa (WAW)
 

W porównaniu do kwietnia 2023 roku, kiedy z Lotniska Chopina skorzystało ponad 1,39 mln podróżujących, lotnisko odnotowało prawie 14 proc. wzrostu. W porównaniu do kwietnia 2019 roku, kiedy przez największy port lotniczy w Polsce przewinęło się ponad 1,46 mln pasażerów, jest to wzrost o ponad 8,5 proc. Tegoroczny kwiecień jest zatem najlepszy w historii warszawskiego lotniska.


Przez pierwsze cztery miesiące Lotnisko Chopina odprawiło prawie 5,9 mln pasażerów, co stanowi prawie 20 proc. wzrostu w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku, kiedy przez największy polski port lotniczy przewinęło się niecałe 5 mln osób. W porównaniu do najlepszego w historii 2019 roku, kiedy przez styczeń, luty, marzec i kwiecień z Lotniska Chopina skorzystało ponad 5,1 mln pasażerów, warszawski port lotniczy odnotował ponad 14 proc. wzrost. Wśród pięciu najchętniej wybieranych kierunków czarterowych z Lotniska Chopina w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia znalazły się aż trzy egipskie kurorty - Marsa Alam, Hurghada, Szarm el-Szejk. Ponadto w pierwszej piątce znalazły się także Antalya oraz Fuerteventura. W ruchu regularnym najpopularniejszymi kierunkami były Londyn, Paryż, Amsterdam, Frankfurt i Dubaj.W pierwszym miesiącu nowego kwartału stołeczny port odprawił ponad 1 mln pasażerów w ruchu Schengen i 505 tys. osób w ruchu poza strefę Schengen. Według prognoz Lotnisko Chopina odprawi w całym 2024 roku 20,5 mln pasażerów czyli około 10 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Stołeczny port po raz pierwszy w swojej 90-letniej historii przekroczy barierę 20 milionów osób odprawionych w ciągu 12 miesięcy.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy