UIA zmienia letni rozkład przez opóźnienie w dostawach 737 MAX

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
08 kwietnia 2019 09:45
1 komentarz
Linie lotnicze Ukraine International, które na połowę kwietnia miały zaplanowany odbiór trzech boeingów 737 MAX 8 podjęły decyzję o wprowadzeniu zmian w letnim rozkładzie. Dostawy przesuwają się z powodu uziemienia maszyn tego typu i prac Boeinga nad aktualizacją systemów samolotu.
Reklama

Jak przekazały pod koniec zeszłego tygodnia ukraińskie linie, brak nowych samolotów i bliżej nieokreślony termin możliwej ich dostawy spowodowały, że przewoźnik jest zmuszony do zmian w planowanej częstotliwości połączeń oferowanych w lecie 2019. Pociągnie to za sobą oczywiście również spadek oferowanej pojemności pasażerskiej i o ile ciężko szacować ewentualne straty, to na pewno zmniejszy też przychód linii w nadchodzących miesiącach.


- Z powodu zaistnienia nieprzewidzianych okoliczności, które doprowadziły do zakłóceń w dostawach maszyn, zostalismy zmuszeni do wprowadzenia zmian w letnim rozkładzie - powiedziała Evgeniya Satska, dyrektor ds. komunikacji w Ukraine International. - Staramy się odpowiednio zaplanować wykorzystanie istniejącej floty i nie ustajemy w wysiłkach, żeby móc wypełnić zobowiązania wobec naszych klientów.

Zmiany w rozkładzie dotkną tras do Aten, Stambułu i Erewania, na których spadnie liczba lotów lub dostępna pojemność. Dodatkowo z oferty wypadnie krajowe połączenie z Kijowa do Winnicy. Ponadto w kwietniu, maju i czerwcu odwołane będą niektóre loty krajowe z Kijowa do Zaporoża, Iwano-Frankiwska oraz Chersonia. Również w tym okresie należy liczyć się z odwołaniem nielicznych operacji na trasach międzynarodowych do Baku, Mińska, Rygi, Genewy, Ammanu i Ankary.


Obecnie we flocie Ukraine International jest 41 samolotów, w tym między innymi 28 egzemplarzy różnych wariantów 737 (700, 800 i 900). 737 MAX, które zamówił przewoźnik miały być naturalnym przedłużeniem wykorzystania rodziny 737 w starzejącej się flocie, której średni wiek to ponad 11 lat.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

zhou 2019-04-08 15:30   
zhou - Profil zhou
„Dostępna pojemność”, a po jakiemu to?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama