easyJet uruchomił loty między Gdańskiem a Berlinem Tegel

5 kwietnia 2019 08:30
9 komentarzy
Linia lotnicza easyJet uruchomiła we wtorek (2.04) nowe połączenie między Gdańskiem a Berlinem Tegel. Jednak oficjalne przywitanie przewoźnika na lotnisku im. L. Wałęsy miało miejsce w czwartek (4.04).
Reklama
Loty obsługiwane przez airbusy A319 będą odbywać się trzy razy w tygodniu – we wtorki, czwartki i soboty. Nowe połączenie pozwoli ożywić ruch między tętniącym życiem Berlinem a Gdańskiem. easyJet szacuje, że w sezonie letnim w ramach trasy obsłuży ponad 22 tysiące pasażerów biznesowych i urlopowiczów.

Nowy punkt na mapie lotów oznacza, że klienci easyJet podróżujący do i z Polski będą mogli tego lata wybrać bezpośredni lot do jeszcze większej liczby miejsc docelowych. easyJet obsługuje obecnie 18 tras, a w planach na bieżący rok finansowy przewiduje przewiezienie ponad 1 mln pasażerów na trasach do i z polskich portów lotniczych zlokalizowanych w Gdańsku, Krakowie i Warszawie.


- Cieszymy się, że możemy powitać w naszej sieci Gdańsk – nasz trzeci port lotniczy w Polsce, obsługujący loty do i z Berlin-Tegel. Dzięki współpracy z lotniskiem w Gdańsku możemy zaoferować naszym klientom jeszcze szerszy wybór ekscytujących miejsc do odwiedzenia tego lata. Uruchomienie nowej trasy wpisuje się w naszą strategię ciągłego rozwoju sieci easyJet w całej Europie, zakładającej również zapewnienie niezmiennie doskonałej obsługi i niskich cen. Jesteśmy przekonani, że nowa bezpośrednia trasa do oferującego niesamowite wrażenia Berlina będzie cieszyć się zainteresowaniem wśród pasażerów podróżujących z Gdańska. Z kolei możliwość odkrycia uroków jednego z najpiękniejszych europejskich portowych miast będzie również atrakcyjną ofertą dla podróżujących z Berlina – mówi Stephan Erler, dyrektor oddziału easyJet w Niemczech.

- Z radością witamy pierwszy lot z Berlina i cieszymy się z obecności easyJet w gdańskim porcie lotniczym im. Lecha Wałęsy. Jestem pewna, że nowa trasa jest dopiero początkiem wzmacniania obecności easyJet w Gdańsku – komentuje Iwona Tomczyńska, Kierownik Działu Analiz Ekonomicznych i Marketingu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_6e84e 2019-04-12 14:37   
gość_6e84e - Profil gość_6e84e
Kemot - nie trzeba czekać, przecież z góry wiadomo, ze nie dostaniesz tego miejsca, które rezerwowales, samolot się spóźni półtorej godziny i dadzą ci tylko wodę. No i oczywiście fotele na pewno będą niewygodne, choć tu akurat faktycznie BA ma przewagę.
kemot97 2019-04-12 11:49   
kemot97 - Profil kemot97
gość_b7314 - uwielbiam cie i ciesze sie ze o mnie ciagle pamietasz ;-). Powiem ci cos wiecej niebawem bede znow lecial i o dziwo... LOTem. Oczywiscie nie omieszkam poinformowac cie o tym jak minela podroz. Wiem, ze juz nogami przebierasz w oczekiwaniu na jakies wiesci ode mnie. Pozdrawiam!
gość_b7314 2019-04-08 19:59   
gość_b7314 - Profil gość_b7314
gość_9249a - ciiii, kemot wie, ze lot był, a on wie najlepiej. Tak samo jak to, ze w każdej linii ma miejsce na nogi tylko nie w Locie, ze BA nigdy nigdzie się nie spóźnia i jeszcze pare innych rewelacji. On po prostu wie i już.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy