easyJet otworzy bazę w Londynie Southend

17 maja 2024 12:00
Tanie linie lotnicze easyJet zapowiedziały otwarcie swojej nowej bazy w Wielkiej Brytanii. Samoloty brytyjskiego przewoźnika zostaną zbazowane w porcie lotniczym Londyn Southend.
Reklama
Otwarcie nowej bazy, która będzie już dziesiątą w Wielkiej Brytanii, zostało zaplanowane na marzec 2025 roku. Na podlondyńskie lotnisko trafią trzy najnowsze 186 miejscowe airbusy A320neo. Przewoźnik w przyszłorocznym sezonie letnim zainauguruje również co najmniej sześć nowych połączeń:
  • Piza
  • Gran Canaria
  • Marakesz
  • Enfidha
  • Antalya
  • Dalaman
Nowe połączenia wzbogacą dotychczasową siatkę połączeń przewoźnika, który obecnie z Londynu Southend operuje do Alicante, Amsterdamu, Faro, Genewy, Malagi, Majorki oraz Paryża CDG.


easyJet jest również obecny na pozostałych londyńskich lotniskach: Gatwick, Luton oraz Stansted. W Luton i Gatwick znajdują się ponadto bazy operacyjne przewoźnika.

- Jesteśmy podekscytowani możliwością powitania bazy easyJet w London Southend, wspierającej i tworzącej setki miejsc pracy lokalnie, a także wygodnych, nowych i powracających połączeń do wielu popularnych miejsc rekreacyjnych i miejskich. To posunięcie wskazuje na zapotrzebowanie ze strony mieszkańców wschodniej części Londynu, Essex i szerszego regionu Anglii Wschodniej, którzy mają teraz większe możliwości podróżowania przez nasze dobrze skomunikowane, szybkie i łatwe lotnisko. Pasażerowie easyJet szybciej rozpoczną wakacje w London Southend, odpoczywając i odkrywając nasz wielokrotnie nagradzany terminal. Nasza dedykowana stacja kolejowa znajduje się niecałą godzinę drogi od centrum Londynu; tylko 43 minuty od Stratford w Londynie z połączeniami do Elizabeth Line; i tylko 100 kroków od drzwi terminala
- powiedział John Upton, dyrektor portu lotniczego Londyn Southend.

Lotnisko Southend jest najmniejszym z portów lotniczych obsługujących Londyn. W 2023 roku odprawiono 146 tys. pasażerów, a easyJet był jedynym obecnym przewoźnikiem. W przeszłości z lotniska operował m.in Flybe, Loganair, Ryanair oraz Wizz Air.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy