×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


ET302: Kenya Airways kupi 737 MAX


Pomimo ogólnoświatowego uziemienia samolotów Boeing 737 MAX8 oraz serii anulowań już złożonych zamówień na ten model, kenijski narodowy przewoźnik planuje złożyć zamówienie na ten model maszyny.


Linie lotnicze planują zamówić nawet dziesięć sztuk boeingów 737 MAX 8, o katalogowej wartości ponad ok. 1,2 mld dolarów. Negocjacje z producentem trwają już od dłuższego czasu.

- Jedyną możliwością, jaką bierzemy pod uwagę, są boeingi 737 MAX. To ułatwi nam przeprowadzanie szkoleń załóg oraz konserwację samolotów w przyszłości. Mamy jedynie nadzieję, że firma Boeing uporządkuje bieżące problemy do momentu, kiedy będziemy gotowi na przyjęcie nowych samolotów do floty - powiedział Michael Joseph, prezes zarządu Kenya Airways.


Dzieje się tak pomimo obaw, które pojawiły się po dwóch katastrofach boeingów 737 Max 8 - w przeciągu kilku miesięcy na ziemię runęły samoloty indonezyjskiej linii lotniczej Lion Air 610 oraz lot 302 Ethiopian Airlines. Po tych wydarzeniach doszło do ogólnoświatowego uziemienia tych samolotów, a wielu przewoźników, między innymi Lion Air czy Aeroflot, zdecydowało się na anulowanie już złożonych zamówień na maxy, o czym informowaliśmy.

Obecna flota Kenya Airways składa się z czterech boeingów 737-700, ośmiu boeingów 737-800, trzech szerokokadłubowych boeingów 777-300ER, ośmiu boeingów 787-8 oraz piętnastu embraerów 190.

Fot.: materiały prasowegość_8af54 - Profil
gość_8af54
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie