×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


SAS: Stabilny luty


W lutym z usług SAS-u skorzystało 2,03 mln pasażerów (+0,3 proc.). Nieznacznie zmniejszyło się wypełnienie pokładów do 67,1 proc. (-0,2 pkt proc.).


W segmencie połączeń regularnych odprawiono 1,97 mln podróżnych (bez zmian), a czarterowych - 62 tys. (+13,2 proc.). Najlepiej rozwijały się trasy krajowe, na których oferowanie (ASK) wzrosło o 3,4 proc., a ruch (RPK) o 0,4 proc. Dobrze wypadły także rejsy międzykontynentalne, odnotowując wzrosty poszczególnych wskaźników o odpowiednio 0,4 proc. i 1,1 proc. Spadki wykazano za to po Europie (odpowiednio o -1,8 proc. i -2,2 proc.).


Łącznie oferowanie (ASK) wzrosło o 0,8 proc., a ruch (RPK) o 0,5 proc.

- Ruch w lutym - miesiącu o niskim popycie sezonowym - był zgodny z naszymi oczekiwaniami. Powoli zbliżamy się do okresu wiosenno-letniego, w którym będziemy gościć zdecydowanie więcej klientów na naszych pokładach. Pracujemy także nad polepszeniem zrównoważenia podróży lotniczych i od 1 lutego br. kompensujemy emisję dwutlenku węgla zwiększoną liczbą biletów zakupionych za punktu EuroBonos - powiedział Rickard Gustafson, prezes SAS-u.

Wszystkie wyniki odnoszone są do lutego 2018 r.

fot. mat. prasowegość_005ba - Profil
gość_005ba
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie