×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Radni chcą nadać patrona lotnisku w Lublinie


Część radnych z lubelskiej rady miasta zaproponowała, aby lubelskie lotnisko dostało patrona - Unię Lubelską. Do tej pory port nie posiadał patrona.


Z inicjatywą wyszli radni Wspólnego Lublina (część klubu prezydenta miasta Lublina, Krzysztofa Żuka). 

W bieżącym roku obchodzimy 450 rocznicę tego niezwykle ważnego wydarzenia, będącego symbolem przełomowej integracji państw oraz narodów, o trwałych skutkach dla Europy. Jej ponadczasowe znaczenie zapisało się w sercach i umysłach kolejnych pokoleń, eksponując jednocześnie Lublin jako miejsce integracji i wzajemnej współpracy pomiędzy narodami na płaszczyźnie politycznej, kulturowej i społecznej - informują inicjatorzy w oświadczeniu. 


- Nasza propozycja jest ponad podziałami politycznymi. Chcemy, by nazwa została nadana jeszcze w tym roku - mówi radny Marcin Nowak

- Lublin jest miastem, w którym podpisano Unię Lubelską. Nadanie imienia będzie promocją naszego lotniska w Polsce i na świecie - podkreślała radna Jadwiga Mach.

Radni będą obradować nad zgłoszoną inicjatywa na najbliższej sesji rady miasta. 

fot. mat. prasowe
gość_6cbeb - Profil
gość_6cbeb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie