×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Niemieckie lotnisko prawie bez samolotów. Przez upadające linie


Od ubiegłego roku lotnisko w Rostock w wyniku bankructw linii lotniczych straciło większość swoich połączeń. Jedynym regularnym przewoźnikiem, który pozostał w porcie jest bmi Regional.Jeszcze w 2018 r. z lotniska korzystało pięciu przewoźników, którzy łącznie oferowali sześć połączeń regularnych i 12 sezonowych. W ubiegłym roku w wyniku bankructwa linii VLM Airlines lotnisko straciło połączenia do Antwerpii i Kolonii, zaś na początku obecnego roku zbankrutowała Germania, największy przewoźnik na lotnisku. Niemiecka linia odpowiadała za 46 proc. całego ruchu w porcie. 

Obecnie w rozkładzie zostały jedynie loty do Monachium wykonywane dwa razy dziennie przez bmi Regional. Wcześniej przewoźnik wycofał się z obsługi trasy do Stuttgartu, jako przyczynę linia podała konsolidację w związku z brexitem. Władze lotniska obawiają się, że w przypadku twardego brexitu przez pewien czas przewoźnik straciłby prawo do wykonywania lotów na trasach wewnątrz europejskich, a lotnisko tym samym utraciłoby jedyną latająca linię. 


Gwałtowny spadek liczby połączeń będzie miał negatywne konsekwencje dla prawie 200 pracowników lotniska. Jedna czwarta z nich ma pracować o 10 godzin tygodniowo mniej niż poprzednio. Jednocześnie władze lotniska liczą, że uda im się zapełnić lukę po Germanii i zwiększyć ruch na lotnisku. 

W ubiegłym roku z usług lotniska skorzystało 296 tys. pasażerów, o 6 tys. więcej niż w 2017 r. 

fot. mat. prasowegość_53377 - Profil
gość_53377
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie