×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Niemieckie lotnisko prawie bez samolotów. Przez upadające linie


Od ubiegłego roku lotnisko w Rostock w wyniku bankructw linii lotniczych straciło większość swoich połączeń. Jedynym regularnym przewoźnikiem, który pozostał w porcie jest bmi Regional.

4 dni, 7 godzin temu
<>

gość_16bfa - Profil
gość_16bfa
  

  
To jest bardzo niekorzystna wiadomość dla całego regionu Meklemburgii-Pomorza Przedniego. Chciałbym zwrócić uwagę, że coś bardzo podobnego stało się w 2016 r. z lotniskiem w Lubece, które do dziś nie ma żadnych rozkładowych połączeń, a które w latach 2000 miało ruch na poziomie 600 tys. pax rocznie. Tak więc scenariusz z upadkiem RLG jest bardzo prawdopodobny i cały land może zostać bez lotniska (nie liczę sezonowego Heringsdorfu).

Szczecin-Goleniów jest słabiutką alternatywą tylko dla wschodniego Pomorza Przedniego, a zachodnia Meklemburgia (Wismar, Schwerin) korzysta z Hamburga. Z Rostoku jest dużo dalej do berlińskich lotnisk niż ze Szczecina, szczególnie do SXF (3 godziny samochodem czy pociągiem, a autobusem Flixbus nawet 4). Tak więc mimo, że to Niemcy, można się czuć niemal jak na końcu świata.
1 dzień, 3 godziny temu  

gość_a932b - Profil
gość_a932b
  
"Władze lotniska obawiają się, że w przypadku twardego brexitu przez pewien czas przewoźnik straciłby prawo do wykonywania lotów na trasach wewnątrz europejskich, a lotnisko tym samym utraciłoby jedyną latająca linię. "

Czy port w Lublinie też mam takie obawy, że bmi regional przestanie latać przez pewien czas?
4 dni, 4 godziny temu  

reklama
reklama
  

<>


Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie