×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


12. dreamliner LOT-u wylądował na Okęciu


Dziś (07.02) tuż po siódmej rano nowy boeing B-787 przyleciał prosto z Everett w Stanach Zjednoczonych do Warszawy. Jest to 12. dreamliner we flocie LOT-u.Nowy boeing B-787 to już dwunasty samolot tego typu we flocie LOT-u. Nowa maszyna narodowego przewoźnika nosi numer rejestracyjny SP-LSD. Do października br. do LOT-u trafią jeszcze trzy takie dreamlinery.

Nowy nabytek LOT-u zostanie praktycznie z marszu włączony do operacji lotniczych. Pierwszy rejs odbędzie się jeszcze dziś do Toronto w Kanadzie. Samolot będzie wykorzystywany w lotach do Ameryki Północnej i Azji, w tym, od 17 września br.,  do Delhi. 


Wersja boeinga B-787-9 zabiera na pokład 294, czyli ponad 40 więcej niż poprzednia wersja. Jednocześnie jest bardziej oszczędny pod względem zużycia paliwa i w konsekwencji emituje mniej gazów cieplarnianych na pasażera. Samolot może osiągnąć porty lotnicze położenie nawet ponad 13 tys. km od miejsca startu. Pierwszy taki boeing został wprowadzony do siatki LOT-u już w marcu 2018 r. 

fot. PLL LOTgość_c6237 - Profil
gość_c6237
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie