×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dubaj: 89,1 mln pasażerów w 2018 roku


Port lotniczy Dubaj (DXB) w ubiegłym roku odprawił 89,1 mln pasażerów, co oznacza o wzrost o 1 proc. w porównaniu do wyniku z 2017 roku.


Uzyskany wynik przewozów pasażerskich jest o 1,2 mln mniejszy od zakładanego rezultatu. Najczęściej pasażerami lotniska były osoby posługujące się indyjskim paszportem (12,28 mln), na drugim miejscu znaleźli się Saudyjczycy (6,47 mln), podium zamknęli Brytyjczycy, których było 6,3 mln.

W 2018 roku mimo większej liczby podróżujących zmniejszyła się liczba operacji lotniczych wykonanych na dubajskim lotnisku. W ciągu ostatnich 12 miesięcy dokonano ich 408,3 tys., co jest równoznaczne ze spadkiem o 0,3 proc. rok do roku.

W całym 2018 roku w porcie lotniczym przeładowano 2,65 mln ton frachtu lotniczego, czyli o 0,5 proc. mniej niż rok wcześniej. Taki wynik plasuje lotnisko na czwartym miejscu na świecie pod względem obsłużonych ładunków cargo.


Dubaj może pochwalić się pierwszym miejscem, pod względem liczby odprawionych pasażerów w ruchu międzynarodowym. Od 2014 roku lotnisko w Dubaju podtrzymuję tę pozycję.

Fot. Wikimedia Commons
gość_63396 - Profil
gość_63396
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie