×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


CPK: Planowany segment towarowy


W środę (23.01) Polska Agencja Prasowa poinformowała o tym, że plany dotyczące Centralnego Portu Komunikacyjnego poszerzają się o segment towarowy.


Deklaracje co do planów rozszerzenia największej planowanej inwestycji rynku przewozowego w naszym kraju o segment towarowy przedstawione zostały w trakcie I Kongresu Rozwoju Kolei, który odbył się w środę Warszawie na Stadionie Narodowym. Zamiary co do rozwoju tej gałęzi transportu na CPK mają Polskie Koleje Państwowe.

- Centralny Port Komunikacyjny będzie wyposażony też w segment towarowy - powiedział w środę Krzysztof Mamiński, prezes PKP SA. - Chcemy, żeby Centralny Port Komunikacyjny, którego istotnym elementem jest komponent kolejowy, rozwijał się. Nie będzie on tylko dotyczył segmentu pasażerskiego, ale również towarowego. Dziś patrząc na polską kolej możemy powiedzieć, że to ta gałąź gospodarki narodowej, która staje się jedną z głównych sił napędowych całej polskiej gospodarki - dodał Mamiński.

W przeszłości PKP informowały już, że mają w planach budowę sieci centrów logistycznych na własnych gruntach. Na poczet tych inwestycji zawarto nawet umowy dotyczące współpracy z Pocztą Polską i innymi firmami logistycznymi. Na razie żaden spośród pozostałych podmiotów zaangażowanych w budowę CPK nie skomentował słów prezesa Mamińskiego.


fot. mat. prasowe
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_2437e - Profil
gość_2437e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie