CPK: Planowany segment towarowy

25 stycznia 2019 09:20
5 komentarzy
W środę (23.01) Polska Agencja Prasowa poinformowała o tym, że plany dotyczące Centralnego Portu Komunikacyjnego poszerzają się o segment towarowy.
Reklama
Deklaracje co do planów rozszerzenia największej planowanej inwestycji rynku przewozowego w naszym kraju o segment towarowy przedstawione zostały w trakcie I Kongresu Rozwoju Kolei, który odbył się w środę Warszawie na Stadionie Narodowym. Zamiary co do rozwoju tej gałęzi transportu na CPK mają Polskie Koleje Państwowe.

- Centralny Port Komunikacyjny będzie wyposażony też w segment towarowy - powiedział w środę Krzysztof Mamiński, prezes PKP SA. - Chcemy, żeby Centralny Port Komunikacyjny, którego istotnym elementem jest komponent kolejowy, rozwijał się. Nie będzie on tylko dotyczył segmentu pasażerskiego, ale również towarowego. Dziś patrząc na polską kolej możemy powiedzieć, że to ta gałąź gospodarki narodowej, która staje się jedną z głównych sił napędowych całej polskiej gospodarki - dodał Mamiński.

W przeszłości PKP informowały już, że mają w planach budowę sieci centrów logistycznych na własnych gruntach. Na poczet tych inwestycji zawarto nawet umowy dotyczące współpracy z Pocztą Polską i innymi firmami logistycznymi. Na razie żaden spośród pozostałych podmiotów zaangażowanych w budowę CPK nie skomentował słów prezesa Mamińskiego.


fot. mat. prasowe
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_9badd 2019-01-26 18:19   
gość_9badd - Profil gość_9badd
gość_ec29c: Uprzejmie proszę nie wypowiadać się łaskawie w nie swoim imieniu. Jestem warszawiakiem i życzę sobie CPK w Baranowie.
gość_ec29c 2019-01-25 22:08   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
Niestety to bardzo zła wiadomość, przede wszystkim dla Pyrzowic. A to dlatego, że same plany budowy "towarowego" CPK będą powstrzymywać władzunię warszawską od zabiegania o bazę samolotów cargo w Pyrzowicach.

W szczególności czekał będzie LOT, a mógłby, jeśli wierzy w cargo, szybko zamówić samoloty i zbazować je w Pyrzowicach (lub w GDN, SZZ, czy RZE).

Tak więc same plany budowy CPK będą przez najbliższe lata niszczyć rozwój regionów. Bardzo smutne, zwłaszcza, że tego warszawskiego projektu nie chcą sami Warszawiacy!!!
gość_9badd 2019-01-25 14:53   
gość_9badd - Profil gość_9badd
gość_617ca: Kolega zna przyszłość. Jak miło, wróż na pokładzie.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy