Andrzej Duda: Premier powiedział mi, że budowa CPK będzie kontynuowana

20 maja 2024 12:42
Według prezydenta Andrzeja Dudy budowa CPK będzie kontynuowana, korekcie ma być poddana jedynie część kolejowa. Zapewnić miał go o tym Premier Donald Tusk.
Reklama
Od czasów zeszłorocznych wyborów parlamentarnych prezydent stale deklaruje swoje poparcie dla budowy CPK i zapewnia, że nie odpuści tego tematu oraz stale będzie wywierał naciski na rząd. Podczas sobotniej konferencji prasowej Andrzej Duda poinformował media, że premier Donald Tusk zapewnił go o woli kontynuacji inwestycji. Przeprojektowany według jego wiedzy ma zostać jednak komponent kolejowy CPK. O zamiarze rezygnacji z koncepcji szprych i zamiarze zaprojektowania od nowa przebiegu linii kolejowych informowaliśmy już w kwietniu br.

- Pan premier powiedział do mnie, że chcą kontynuować inwestycję. Muszą tylko dokonać kilku korekt, jeśli chodzi o linie kolejowe
- powiedział Andrzej Duda, prezydent RP.Zdaniem prezydenta powstanie CPK jest kluczowe nie tylko ze względów komunikacyjno-transportowych, ale przede wszystkim dla bezpieczeństwa Polski.

- To będzie jedyne lotnisko w Polsce, które będzie w stanie, w tak szybkim tempie przyjąć tak poważne siły sojusznicze największymi samolotami, które będą dostarczane do Polski, gdyby zaszła taka potrzeba
- dodał Duda.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy