×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Praga: Nowa strefa handlowa w Terminalu 2


W Porcie Lotniczym Václava Havla w Pradze uruchomiono nową strefę handlową w Terminalu 2 w strefie Schengen.


W Terminalu 2 przeznaczonego dla ruchu w strefie Schengen uruchomiono nową strefę handlową.

- Nowa strefa handlowa pozwala nam zaspokoić rosnący popyt spowodowany wzrostem liczby podróżnych. Pasażerowie w sklepach znajdą nową, ciekawą gamę produktów - mówi Václav Řehoř, prezes lotniska w Pradze.

Terminal 2 wzbogacił się o sześć nowych sklepów; cztery z grupy Lagardere Travel Retail (trzy sklepy z modą - Fashion Place i jeden z kosmetykami - Rituals) oraz Hamleys z zabawkami i sklep włoskiej marki Coccinelle. 


Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tej pięknej nowej strefy, wygrywając przetarg na te przestrzenie. Korzystając z doświadczeń zdobytych w innych krajach i na innych lotniskach, stworzyliśmy tę ofertę i otworzyliśmy The Fashion Place w trzech przestrzeniach, jak również sklep Rituals - powiedział Richard Procházka, dyrektor operacyjny Lagardère Travel Retail w Republice Czeskiej.


W Terminalu 2 uruchomiono także restaurację szwajcarskiej sieci gastronomicznej Marché, gdzie wszystkie potrawy przygotowywane są przez kucharzy na oczach gośćmi. W nowej przestrzeni znalazł się także nowy kącik dla dzieci. Lotnisko w Pradze posiada obecnie 114 sklepów i restauracji. Port jedną trzecią swoich dochodów czerpie z działalności pozalotniczej. W ubiegłym roku było to 2,5 miliarda koron, w tym planuje kolejne wzrosty.

W ubiegłym roku lotnisko Václav Havel obsłużyło rekordową liczbę 16,8 miliona pasażerów, co stanowi wzrost o 9 procent rok do roku. Zwiększyła się również o 5 proc. liczba startów i lądowań, w 2018 roku było ich 155,5 tys. Liczba pasażerów na lotnisku rośnie od 2013 roku.

fot. Lotnisko Pragagość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie