152 połączenia w sezonie letnim z Pragi

22 marca 2023 13:58
Lotnisko w Pradze będzie dysponowało w nadchodzącym sezonie letnim rozbudowaną siatką połączeń, składającą się z przeszło stu kierunków obsługiwanych przez kilkudziesięciu przewoźników.
Reklama
Lotnisko w Pradze rozpoczęło przygotowania do sezonu letniego, którego inauguracja zbliża się wielkimi krokami. W nadchodzącym okresie letnim pasażerowie będą mogli polecieć z praskiego portu na 152 kierunkach realizowanych przez 65 przewoźników. Oferta będzie zawierała też szereg atrakcyjnych nowości europejskich i dalekodystansowych.

- W porównaniu z 2019 rokiem, udało się nam już osiągnąć 80 proc. tamtego oferowania. To lato będzie jednak dużo lepsze niż w roku ubiegłym, pomimo braku połączeń na Ukrainę i do Rosji. W przeszłości, Praga obsługiwała nawet 190 kierunków rocznie, co w zestawieniu z obecnymi 152 trasami wyglądało imponująco. Mimo tego, przed nami wiele inauguracji pożądanych rejsów m.in. do Azji - powiedział Jiří Pos, szef Prague Airport.


27 marca 2023 r. wróci trasa Korean Air z Pragi do Seulu, a 18 lipca 2023 r. China Airlines uruchomi trasę z Pragi do Tajpej. Po dłuższej przerwie wróci też Delta z połączeniem do Nowego Jorku. Wśród europejskich nowości nie zabraknie natomiast Reykjaviku, Bilbao, Sewilli, Rimini i Erywania. Na kolejnych czterdziestu kierunkach zwiększona zostanie częstotliwość realizowanych rotacji. Mowa o połączeniach m.in. do Londynu, Amsterdamu i Paryża. Warto dodać, że 29 marca 2023 r. Ryanair uruchomi trasę z Gdańska do Pragi, która będzie powtarzana z częstotliwością dwóch rejsów tygodniowo przynajmniej do końca sezonu letniego.

- Nasze przewidywania są optymistyczne. Myślę, że Praga może obsłużyć przynajmniej 13 mln pasażerów w trwającym roku, na co wpływ ma z pewnością rosnąca popularność Czech pod kątem turystycznym - dodał Jaroslav Filip, dyrektor Prague Airport.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy