×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


UIA zwiększyły o 15 proc. liczbę przewiezionych pasażerów w 2018 roku


Ukraińskie Linie Lotnicze UIA w 2018 roku przewiozły ponad 8 milionów pasażerów, zwiększając ich liczbę o 15 proc. Udział pasażerów tranzytowych na rozkładowych połączeniach UIA wyniósł 53 proc.


UIA wykonały w ubiegłym roku 61,5 tysiąca rejsów, co stanowi 9 proc. wzrost w porównaniu z 2017 rokiem. Wykorzystanie miejsc wyniosło 81 proc. Przewozy cargo i poczty wzrosły o 12 proc. i wyniosły 21,3 tys. ton.

W 2018 roku przewoźnik rozszerzył swoją międzynarodową siatkę o rozkładowe połączenia lotnicze z Kijowa do Kopenhagi, Kairu, Delhi i Toronto. W ramach połączeń krajowych UIA zwiększyło swoją ofertę o połączenie Kijów-Winnica.

Na trasie z Polski do Kijowa zdolność przewozowa została zwiększona o 21 proc. głównie z powodu uruchomienia codziennego połączenia pomiędzy Krakowem i Kijowem na którym obecnie wykorzystywany jest 180 miejscowy Boeing 737-800. W 2018 roku przewoźnik kontynuował program odnowy i rozbudowy floty, która powiększyła się o 7 samolotów; 3 dalekiego zasięgu Boeingi 777-200ER i 4 średniego zasięgu Boeingi 737-800 (3 z nich zostały dostarczone bezpośrednio z fabryki w Seattle, w USA).

W 2018 roku UIA konsekwentnie realizowała strategię przewoźnika oferującego połączenia tranzytowe. Rozszerzenie siatki dalekiego zasięgu oraz powiększenie floty o kolejne samoloty szerokokadłubowe przyczyniają się znacząco do rozwoju naszego hubu na lotnisku Boryspil w Kijowie – stwierdziła Eugenia Satska, dyrektor komunikacji UIA. – Wprowadzenie samolotów nowego typu do siatki UIA stwarza nowe możliwości nie tylko w przewozach pasażerskich, ale również w transporcie cargo. W tym roku UIA będzie kontynuowała rozwój jako przewoźnik tranzytowy, starając się wykorzystać w pełni swój potencjał przesiadkowy - dodała.

W 2019 roku do floty UIA dołączy samolot najnowszej generacji - Boeing 737 MAX-8 a także kolejny, czwarty dalekodystansowy boeing 777-200 ER. UIA planuje stopniowo wycofywać z eksploatacji wysłużone boeingi 767-300ER. Spółka planuje też uruchomić od lipca 2019 r. nowe połączenia np. do Izmiru w Turcji.gość_69048 - Profil
gość_69048
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie