×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Rzeszów: 2018 rok 11 proc. na plusie, chociaż w grudniu spadek o 1 proc.


Port lotniczy Rzeszów-Jasionka opublikował statystyki ruchu pasażerskiego w grudniu. Mimo utraty pasażerów pod koniec roku, lotnisku udało się zanotować 11 proc. wzrost w całym 2018 roku.Liczba pasażerów według miesięcy
W ubiegłym miesiącu na podkarpackim lotnisku obsłużono 51 478 pasażerów, co oznacza spadek o 1 proc. w stosunku do grudnia ubiegłego roku. To lekkie spowolnienie nie przeszkodziło w zanotowaniu znaczącego wzrostu w całym 2018 roku. Ostanie 12 miesięcy port lotniczy zakończył z wynikiem 771 287 odprawionych pasażerów, oznaczający poprawę o 11,2 proc. w porównaniu do rezultatu z ubiegłego roku.

W ubiegłym miesiącu w porcie lotniczym Rzeszów-Jasionka zanotowano 909 startów i lądowań, co oznacza wzrost o 17,9 proc. w porównaniu z grudniem w 2017 roku. Natomiast w całym minionym roku zanotowano 18 164 operacji lotniczych. Wynik ten jest lepszy od ubiegłorocznego o 27,3 proc.

Największym przewoźnikiem na rzeszowskim lotnisku był Ryanair, który w 2018 roku zaoferował 476,1 tys. miejsc. Na drugiej pozycji znalazł się LOT (338,5 tys. miejsc), a za nim Lufthansa (88 tys. miejsc).


Za wzrosty w 2018 roku głównie odpowiadały nowe połączenia do Aten, Burgas, Nowego Jorku oraz Tel Awiwu. Dodatkowo na lotnisku swoją obecność zwiększyły LOT i Lufthansa. Polski przewoźnik zwiększył liczbę połączeń do 5 dziennie w dni powszednie i niedziele, oraz do czterech lotów w każdą sobotę pomiędzy Jasionką, a Warszawą. Wzrostów prawdopodobnie nie koniec, gdyż od kwietnia 2019 roku Lufthansa będzie latała dwa razy dziennie z podkarpackiego portu lotniczego do Monachium.

Fot. Grzegorz Więcek / EPRZ Spotter
gość_4632d - Profil
gość_4632d
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie