Loty z Warszawy do Indii coraz bliżej?

4 stycznia 2019 09:00
21 komentarzy
LOT ma uruchomić loty z Warszawy do Nowego Delhi jeszcze w tym roku - donosi indyjski dziennik internetowy "Swarajya". Polski przewoźnik nie zaprzecza, ale od razu zastrzega, że za wcześnie na jakiekolwiek deklaracje.
Reklama
Historia połączenia z Polski do Indii ciągnie się co najmniej od 2017 r. Wtedy też dyrektor Air India - Pankaj Srivastava - zapowiadał, że jest gotowy na podjęcie współpracy z PLL LOT jeśli taka trasa wystartuje. Możliwe byłoby łączenie ofert obu przewoźników. Przez Warszawę można byłoby polecieć do wielu miejsc w Europie i Ameryce Północnej, z kolei z Delhi dalej po kraju i - przede wszystkim - do Australii. Już wtedy jednak nasi rozmówcy w branży zwracali uwagę, że państwowa Air India często próbuje w taki sposób wywrzeć presję na innych przewoźnikach, by otworzyli oni trasy do ich kraju.


- Złożenie wniosku o desygnację w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego to jeden z kroków formalnych niezbędnych do uruchomienia nowego połączenia, niemniej decyzja w tej sprawie nie została jeszcze podjęta. Na razie jest to jedynie zabezpieczenie przez LOT możliwości wykonywania regularnych rejsów do Delhi. Decyzji można się spodziewać w ciągu najbliższych tygodni - mówił wtedy Konrad Majszyk, z Biura Komunikacji Korporacyjnej PLL LOT.


Po tych deklaracjach sprawa ucichła. Wraca jednak z początkiem roku. Majszyk tłumaczy, że Delhi to kolejny rynek dalekodystansowy, którym linia bardzo poważnie się interesuje: - Niemniej nie potwierdzam ogłoszenia nowego połączenia. Na taką deklarację jest w tej chwili za wcześnie - dodaje.

"Swarajya", powołując się na informacje indyjskiego "Business Standard", twierdzi także, że w tym roku wystartują także rejsy między Manilą a Nowym Delhi oraz między Dar es Salaam a Bombajem (Mumbajem). Na pierwszej z tras operować mają Philippine Airlines airbusem A321. Ma ona zostać zainaugurowana pod koniec marca br., choć biletów nie ma jeszcze w sprzedaży. Z kolei loty do Tanzanii ma oferować narodowy przewoźnik tego kraju - Air Tanzania. Obecnie czeka on na pozwolenie od tamtejszego odpowiednika ULC.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_0cefc 2019-01-08 06:52   
gość_0cefc - Profil gość_0cefc
Indie trudnym kierunkiem?
W Polsce jest już prawie 300 tys. osób zatrudnionych w centrach biznesowych które w dużej części mają swoich poddostawców w Indiach. Bez problemu wypełni się to połączenie.
Do tego dochodzi kilkadziesiąt tysięcy Hindusów którzy w Polsce pracują, studiują no i nasi turyści.

Dochodzi również bardzo dobra rotacja bo można polecieć tam i wrócić poniżej 24h (więc koszty są niskie) a nie tak jak na Daleki Wschód gdy samoloty stoją na lotniskach zamiast latać.

Zastanawiam się czy nie lepszym kierunkiem (biznes) byłoby inne miasto ale może za rok, dwa zostanie otwarte kolejne połączenie.
adam7691 2019-01-07 09:23   
adam7691 - Profil adam7691
gość_39f35: im mniej pasażerów, tym więcej frachtu, często bardziej opłacalnego
vscrew 2019-01-06 22:46   
vscrew - Profil vscrew
@gość_f7b9b No właśnie pokazujesz jak znasz się na przemyśle lotniczym :-) To że samolot lata pełny nie znaczy, że przynosi dochód :-) Jeśli sprzedasz wszystkie miejsca za grosze, to i tak nie koniecznie zwróci się tobie koszt przelotu ( opłaty, paliwo, pensje, catering, pozwolenia itd).
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy