Air India chce, by LOT poleciał do Delhi

Piotr Golianek - Profil Piotr Golianek
23 maja 2017 17:30
30 komentarzy
LOT uruchomi loty z Warszawy do Delhi - zapowiedział Pankaj Srivastava, dyrektor generalny Air India w rozmowie z Danutą Walewską z "Rzeczpospolitej". Polski przewoźnik na razie analizuje tę trasę i nie podjął decyzji o lotach.
Reklama

Według Srivastavy połączenie z Warszawy do Delhi miałoby bardzo duży potencjał. Dzięki współpracy pomiędzy liniami pasażerowie Air India zyskaliby dostęp do europejskiej i transatlantyckiej siatki połączeń z Warszawy. Natomiast pasażerowie LOT-u mogliby przesiadać się na połączenia wewnątrz Indii lub podróżować dalej np. do Australii.


- Air India lata bezpośrednio do Australii, gdzie mieszka wielu Polaków, wiemy o tym, bo już teraz często są naszymi pasażerami. Teraz mogliby całą taką podróż z Warszawy do Melbourne bądź Sydney odbywać Dreamlinerami, z których korzysta i LOT, i Air India. Dlatego zdecydowaliśmy z prezesem Milczarskim, że na tej trasie naprawdę warto współpracować, zamierzamy wprowadzić wspólne rezerwacje i podróże na jednym bilecie - zaznaczył Srivastava.


LOT podkreśla jednak, że na razie nie zapadła decyzja o uruchomieniu połączenia.

- Analizujemy zasadność tej trasy, ale na razie nie mamy wyników tych analiz i nie podjęliśmy decyzji o uruchomieniu lotów. Bardzo nas cieszy jednak zainteresowanie partnera ze Star Alliance uruchomieniem tego połączenia - mówi w rozmowie z Pasazer.com Adrian Kubicki, dyrektor ds. komunikacji LOT-u.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że potencjał dotyczący liczby pasażerów do i z Delhi jest duży, ale to w większości niskopłatny ruch - choć istnieje też duży popyt na loty przesiadkowe np. przez Polskę do Europy Zachodniej i Ameryki Północnej. Nasi rozmówcy w branży zwracają uwagę, że państwowa Air India często próbuje w taki sposób wywrzeć presję na innych przewoźnikach, by otworzyli oni trasy do Indii.

Nie jest to pierwszy kierunek, który pojawia się w spekulacjach dotyczących dalekodystansowych planów LOT-u. Mówiło się także m.in. o Bangkoku, Dżakarcie, Mexico City i kierunkach w Brazylii. Według naszych informacji, priorytetowe pozostają jednak kolejne miasta w Chinach - prawdopodobnie będzie to Shenzhen albo Kanton. Wysoko na liście priorytetów jest też Ho Chi Minh w Wietnamie.

Polska nie ma obecnie bezpośrednich połączeń lotniczych z Indiami.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_fa837 2018-04-23 11:49   
gość_fa837 - Profil gość_fa837
Lot air india to wielka trauma smrod nie do zniesienia
jjemiolo 2017-05-26 22:13   
jjemiolo - Profil jjemiolo
Nie jestem ekspertem odnosnie rynku indyjskiego wiec nie kwestionuje watpliwosci wszystkich ktorzy wypowiadali sie na tym forum dowodzac handlowej "slabosci" trasy do tego kraju. Jakkolwiek biedna India jest, przy 1.3 miliardzie ludzi jesli 1 procent jest podatne na podroze to rynek wiekszy niz cala ludnosc Czech, albo dwa razy Finladia lub Norwegia. India rozwija sie bardzo szybko i na dluzsza mete kazda linia z ambicjami powinna tam byc. Z tego co wiem od mojego kolegi Hindusa jesli szukamy popytu sluzbowego Mumbai (dawny Bombaj-BOM) jest ponoc silniejszy niz DEL. W rachube moga te wchodzic Chennai (dawny Madras - MAA), Bengaluru (dawny Bangalore-BLR) i Hyderabad (HYD). Wszystkie cztery (wliczajac BOM) sa rozwijajacymi sie centrami przemyslu informatycznego, zwlaszcza BLR uwazane za indyjskiego odpowiednika amerykanskiej "Doliny Krzemowej". Sposrod duzych miast indyjskich najmniej obiecujacym na przewozy jest Kolkata (CCU).
gość_83076 2017-05-26 06:26   
gość_83076 - Profil gość_83076
Poziom Air India jest porównywalny do LOTu czyli w najlepszy wypadku taki sobie a bardzo często nie ciekawy (SKYTRAX: http://www.airlinequality.com/#mainMenu lub Tripadvisor: zobacz link dlatego też większość pasażerów oczekujących jakiejś jakości od linii lotniczej omija zarówno LOT jak i Air India. Kokosów z tego nie będzie. LOT żeby sięgnął po więcej i lepszych pasażerów to musi podnieść poziom swoich usług i wtedy może któraś z lepszych linii lotniczych w Azji zgodzi się na współpracę z nimi.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama