×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air India chce, by LOT poleciał do Delhi


LOT uruchomi loty z Warszawy do Delhi - zapowiedział Pankaj Srivastava, dyrektor generalny Air India w rozmowie z Danutą Walewską z "Rzeczpospolitej". Polski przewoźnik na razie analizuje tę trasę i nie podjął decyzji o lotach.Według Srivastavy połączenie z Warszawy do Delhi miałoby bardzo duży potencjał. Dzięki współpracy pomiędzy liniami pasażerowie Air India zyskaliby dostęp do europejskiej i transatlantyckiej siatki połączeń z Warszawy. Natomiast pasażerowie LOT-u mogliby przesiadać się na połączenia wewnątrz Indii lub podróżować dalej np. do Australii. 


- Air India lata bezpośrednio do Australii, gdzie mieszka wielu Polaków, wiemy o tym, bo już teraz często są naszymi pasażerami. Teraz mogliby całą taką podróż z Warszawy do Melbourne bądź Sydney odbywać Dreamlinerami, z których korzysta i LOT, i Air India. Dlatego zdecydowaliśmy z prezesem Milczarskim, że na tej trasie naprawdę warto współpracować, zamierzamy wprowadzić wspólne rezerwacje i podróże na jednym bilecie - zaznaczył Srivastava. 


LOT podkreśla jednak, że na razie nie zapadła decyzja o uruchomieniu połączenia. 

- Analizujemy zasadność tej trasy, ale na razie nie mamy wyników tych analiz i nie podjęliśmy decyzji o uruchomieniu lotów. Bardzo nas cieszy jednak zainteresowanie partnera ze Star Alliance uruchomieniem tego połączenia - mówi w rozmowie z Pasazer.com Adrian Kubicki, dyrektor ds. komunikacji LOT-u. 

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że potencjał dotyczący liczby pasażerów do i z Delhi jest duży, ale to w większości niskopłatny ruch - choć istnieje też duży popyt na loty przesiadkowe np. przez Polskę do Europy Zachodniej i Ameryki Północnej. Nasi rozmówcy w branży zwracają uwagę, że państwowa Air India często próbuje w taki sposób wywrzeć presję na innych przewoźnikach, by otworzyli oni trasy do Indii. 

Nie jest to pierwszy kierunek, który pojawia się w spekulacjach dotyczących dalekodystansowych planów LOT-u. Mówiło się także m.in. o Bangkoku, Dżakarcie, Mexico City i kierunkach w Brazylii. Według naszych informacji, priorytetowe pozostają jednak kolejne miasta w Chinach - prawdopodobnie będzie to Shenzhen albo Kanton. Wysoko na liście priorytetów jest też Ho Chi Minh w Wietnamie. 

Polska nie ma obecnie bezpośrednich połączeń lotniczych z Indiami.gość_0b31a - Profil
gość_0b31a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie