LOT planuje loty do Indii

2 marca 2018 09:40
37 komentarzy
Polskie Linie Lotnicze LOT złożyły wniosek do Urzędu Lotnictwa Cywilnego o pozwolenie na loty do Indii. Decyzji można się spodziewać w ciągu najbliższych tygodni.
Reklama

Polski przewoźnik chciałby uruchomić bezpośrednie połączenie z Warszawy do Delhi. O planach LOT-u pisaliśmy już w maju ubiegłego roku. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że potencjał dotyczący liczby pasażerów do i z Delhi jest duży, ale to w większości niskopłatny ruch - choć istnieje też duży popyt na loty przesiadkowe np. przez Polskę do Europy Zachodniej i Ameryki Północnej. Natomiast pasażerowie LOT-u mogliby przesiadać się na połączenia Air India wewnątrz Indii lub podróżować dalej np. do Australii.

- Delhi to jeden z potencjalnych kierunków dalekodystansowych branych pod uwagę do uruchomienia przez LOT. Złożenie wniosku o desygnację w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego to jeden z kroków formalnych niezbędnych do uruchomienia nowego połączenia, niemniej decyzja w tej sprawie nie została jeszcze podjęta. Na razie jest to jedynie zabezpieczenie przez LOT możliwości wykonywania regularnych rejsów do Delhi. Decyzji można się spodziewać w ciągu najbliższych tygodni - powiedział Konrad Majszyk, ekspert ds. PR z biura komunikacji korporacyjnej PR.


- Air India lata bezpośrednio do Australii, gdzie mieszka wielu Polaków, wiemy o tym, bo już teraz często są naszymi pasażerami. Teraz mogliby całą taką podróż z Warszawy do Melbourne bądź Sydney odbywać Dreamlinerami, z których korzysta i LOT, i Air India. Dlatego zdecydowaliśmy z prezesem Milczarskim, że na tej trasie naprawdę warto współpracować, zamierzamy wprowadzić wspólne rezerwacje i podróże na jednym bilecie - mówił w maju ub. roku Pankaj Srivastava, dyrektor generalny Air India w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
lysypiotr76 2018-03-19 20:58   
lysypiotr76 - Profil lysypiotr76
Jeszcze w tym roku PLL LOT poleci do Indii. Trwa zdobywanie ostatnich pozwoleń na terenie Indii.
vscrew 2018-03-07 09:34   
vscrew - Profil vscrew
@gość_c8bf4 Przeczytaj załączony kilka komentarzy niżej link do komentarza jednego z dawnych dyrektorów LOTu, M. Serafina - on szerzej wyjaśnia jak wygląda "wychodzenie" z aliansu i czy się to opłaca. Co do slotów - wyznacza je lotnisko, nie linia lotnicza czy alians. Umowy codeshare mogą być zmienione a poza tym zupełnie zwyczajnym jest że linie z jednego aliansu mają umowy codeshare z liniami z innego aliansu, i nie muszą się trzymać tylko swoich aliansowych partnerów. Już kilka linii zmieniło alianse, więc nie byłby to osamotniony przypadek. We wspomnianym linku masz głębszą analizę.
gość_c8bf4 2018-03-06 16:15   
gość_c8bf4 - Profil gość_c8bf4
@vscrew nie wiem na jakiej podstawie są wymierzane kary skoro umowa z SA
nie jest unormowana czasowo (odp. od Lot’u). Przypuszczalnie istnieje jakiś ‚okres wypowiedzenia’, ale jest to jak najbardziej realne i nie koniecznie drogie finansowo, ale ... co wtedy ze slotami w hubach SA (na pewno będą, tylko czy tak korzystne) i co z umowami CS - pewnie byłyby wypowiedziane więc LOT musiałby je na szybko podpisywać z innymi liniami. Trzeba po prostu logistycznie to dobrze rozplanować.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy