×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Miliardowy pasażer w Dubaju


W czwartek (20.12) międzynarodowy port lotniczy w Dubaju powitał swojego miliardowego pasażera od początku istnienia lotniska.Szczęśliwcem został dziewięcioletni Arjun, który wraz ze swoją rodziną przyleciał do Dubaju z Orlando w Stanach Zjednoczonch lotem Emirates EK220. W terminalu 3 otrzymali oni królewskie powitanie od prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego w Dubaju oraz prezesa linii Emirates. Jest to ich pierwsza wizyta w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Arjun i jego rodzina zatrzymają się w hotelu Atlantis, do któego dotrą limuzyną Tesli i przeżyją cztery dni luksusu w Dubaju, w tym wycieczkę z przewodnikiem po Burdż Chalifa, zakupy z osobistym asystentem w Dubai Mall, bilety do La Perle i wstęp za kulisy oraz prywatne safari na pobliskiej pustyni.


- Miliardowy pasażer to przełomowe osiągnięcie. Jest to rezultat pracy zespołowej i współpracy, a szczególne podziękowania należą się każdemu członkowi społeczności lotniska, która odegrała ważną rolę w tej podróży. Oczywiście nie bylibyśmy dzisiaj w tym miejscy, gdyby nie wizjonerskie kierownictwo wiceprezydenta i premiera ZEA oraz Władcy Dubaju, który przeistoczył Dubaj w globalne centrum handlu i turystyki. Stało się to dzięki szybko rozwijającemu się i wiodącemu na świecie sektorowi lotniczemu z infrastrukturą najwyższej klasy - powiedział Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu The Emirates Group.

Port lotniczy w Dubaju otwarty został 51 lat temu - 30 września 1960 r. Do 31 grudnia 2011 r. obsłużył 500 mln pasażerów, a w ciągu zaledwie siedmiu kolejnych lat osiągnięto drugie 500 mln. Pokazuje to potężny rozwój samego lotniska, jak i czołowych linii w ciągu ostatnich lat: Emirates oraz flyDubai. Obecnie pasażerom służą trzy terminale i największa na świecie ilość stanowisk dostosowana do obsługi airbusa A380.

W 2017 roku międzynarodowy port lotniczy w Dubaju obsłużył nieco ponad 88 mln pasażerów. W tym roku lotnisko spodziewa się przyjąć ich ponad 90 mln. Każdego roku lotnisko obsługuje także około 2,65 mln ton ładunku. Od 2015 roku jest trzecim co do wielkości portem lotniczym na świecie pod względem ruchu pasażerskiego - wyprzedzają go jedynie międzynarodowy port lotniczy Hartsfield-Jackson w Atlancie oraz Pekin-Capital.

Indie, Wielka Brytania i Arabia Saudyjska były w październiku br. najważniejszymi kierunkami z Dubaju, z prawie milionem pasażerów podróżujących do samych Indii.

fot.: Dubai Internationalgość_60844 - Profil
gość_60844
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie