×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Przywrócono II kat. ILS-a w Gdańsku


6 grudnia br. przywrócono II kategorię ILS-a w Gdańsku. To prawie dwa miesiące wcześniej niż pierwotnie zakładano.


Przyczyną problemów systemu z systemem naprowadzania były ptaki, które upodobały sobie siadanie na antenach kierunku. Kiedy zwierzęta podrywały się do lotu powodowały liczne drgania, które zaburzały działanie przyrządów. W związku z tym należało sprowadzić z USA specjalne osłony, a następnie je zamocować. 

- Z uwagi na to, że do roku 2023 system objęty jest gwarancją, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, jako zamawiający, zwrócił się do wykonawcy z prośbą o natychmiastowe zidentyfikowanie przyczyn wszystkich występujących błędów i ich niezwłoczne usunięcie, co będzie podstawą do jak najszybszego przywrócenie działania systemu w kategorii II - mówi miesiąc temu w rozmowie z Pasazer.com Paweł Łukaszewicz, rzecznik prasowy PAŻP-u. 

Po zainstalowaniu na 14 antenach łącznie 196 osłon, ILS ponownie skalibrowano. Sama naprawa miała potrwać nawet do 30 stycznia 2019 r. Przez ten czas system działać miał tylko w I kategorii. W samym tylko listopadzie spowodowało to odwołanie aż 26 lotów, co było wynikiem przede wszystkim kiepskiej widoczności na skutek mgły. Dzięki zakończeniu prac wcześniej, podróżni szczególnie w okresie świątecznym nie muszą obawiać się zakłóceń podróży z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych na lotnisku w Gdańsku. 

fot. mat. prasowegość_ecc41 - Profil
gość_ecc41
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie