Przywrócono II kat. ILS-a w Gdańsku

10 grudnia 2018 07:51
6 grudnia br. przywrócono II kategorię ILS-a w Gdańsku. To prawie dwa miesiące wcześniej niż pierwotnie zakładano.
Reklama
Przyczyną problemów systemu z systemem naprowadzania były ptaki, które upodobały sobie siadanie na antenach kierunku. Kiedy zwierzęta podrywały się do lotu powodowały liczne drgania, które zaburzały działanie przyrządów. W związku z tym należało sprowadzić z USA specjalne osłony, a następnie je zamocować.

- Z uwagi na to, że do roku 2023 system objęty jest gwarancją, Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, jako zamawiający, zwrócił się do wykonawcy z prośbą o natychmiastowe zidentyfikowanie przyczyn wszystkich występujących błędów i ich niezwłoczne usunięcie, co będzie podstawą do jak najszybszego przywrócenie działania systemu w kategorii II - mówi miesiąc temu w rozmowie z Pasazer.com Paweł Łukaszewicz, rzecznik prasowy PAŻP-u.

Po zainstalowaniu na 14 antenach łącznie 196 osłon, ILS ponownie skalibrowano. Sama naprawa miała potrwać nawet do 30 stycznia 2019 r. Przez ten czas system działać miał tylko w I kategorii. W samym tylko listopadzie spowodowało to odwołanie aż 26 lotów, co było wynikiem przede wszystkim kiepskiej widoczności na skutek mgły. Dzięki zakończeniu prac wcześniej, podróżni szczególnie w okresie świątecznym nie muszą obawiać się zakłóceń podróży z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych na lotnisku w Gdańsku.

fot. mat. prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy