×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zarząd CPK sp. z o.o. skompletowany


W dniu dzisiejszym (4.12) zaprezentowano trzech nowych członków zarządu spółki powołanej do budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK), którzy dołączą do wcześniej wybranego prezesa dr Jacka Bartosiaka.Zarząd CPK sp. z o.o. liczy już cztery osoby. Do dr Jacka Bartosiaka, który został wybrany na prezesa spółki już w połowie września br. dołączyli menedżerowie, którzy będą odpowiedzialni za finanse oraz lotnicze i kolejowe składniki projektu.   

Michał Wrona będzie wiceprezesem ds. finansowych. To bankowiec z 12-letnim stażem pracy w Unicredit i Banku Pekao SA. Jest absolwentem SGH, ale też HEC Paris i Stanford University. Na tej ostatniej uczelni studiował zarządzanie lotnictwem. 

Piotr Malepszak będzie odpowiedzialny za komponent kolejowy. Ukończył Technikum Kolejowe i Wyższą Szkołę Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu oraz SGH w Warszawie. Był też stypendystą Purdue University w USA. Przez wiele lat pracował w PKP PLK, a ostatnio był członkiem zarządu Kolei Dolnośląskich. 


Wreszcie Dariusz Sawicki będzie zarządzał elementem lotniczym CPK. Pracował w PLL LOT i w Star Alliance. Przed przejściem do CPK prowadził firmę konsultingową. Studiował na Cranfield University zarządzanie transportem lotniczym.   

CPK sp. z o.o. została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym w ostatni piątek (30.11). Jej kapitał wynosi 10 milionów złotych. Spółka posiada radę nadzorczą złożoną z czterech osób. Jedynym udziałowcem spółki jest Skarb Państwa. gość_4abd0 - Profil
gość_4abd0
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie