Wizz Air otworzył nowoczesne centrum szkoleniowe w Budapeszcie

Mirosław Pachowicz - Profil Mirosław Pachowicz
30 listopada 2018 14:01
1 komentarz
Wizz Air otworzył 29 listopada br. supernowoczesne Centrum Treningowe w Budapeszcie. To ważny kamień milowy w historii linii. Inwestycja jest warta 30 mln dolarów.
Reklama

Nowe centrum szkoleniowe Wizz Air, stworzone przez WING, wiodącą węgierską firmę zajmującą się nieruchomościami, jest wyposażone w dwa symulatory lotów typu Airbus A320 CAE 7000XR Series. W ramach 10-letniej umowy, CAE świadczy również usługi w zakresie obsługi i konserwacji sprzętu w nowym obiekcie Wizz Air. Znajduje się tu także innowacyjny moduł do ćwiczeń ewakuacyjnych TFC oraz przeciwpożarowych V9000 Commander Flame Aviation. To miejsce, w którym można przeprowadzić wszechstronne szkolenia pilotów i personelu pokładowego.


Mogące obsłużyć do 300 stażystów dziennie z całej siatki Wizz Air, najnowsze centrum szkoleniowe w regionie jest przystosowane do organizacji szkoleń teoretycznych i praktycznych obejmujących symulację lotu i kabiny. Nowe centrum treningowe to inwestycja warta ponad 30 milionów euro. Miejsce położone w Budapeszcie, sercu Europy Środkowej powstało, aby wspierać najbardziej utalentowane osoby marzące o karierze pilota lub członka personelu pokładowego. Z możliwością dodania trzeciego symulatora, firma jest wyraźnie gotowa na duży wzrost i obsługę floty 300 samolotów.


Na jego terenie działa Wizz Air Pilot Academy, uruchomiona we wrześniu na Węgrzech, która oferuje młodym i utalentowanym pasjonatom lotnictwa bez doświadczenia w lataniu zdobycie licencji pilota liniowego oraz możliwość pracy w Wizz Air. W ramach programu, WIZZ będzie wspierał wszystkich spełniających wymagania i warunki kadetów uczestniczących w programie poprzez współfinansowanie znacznej części czesnego.


- Wizz Air szczyci się wyjątkową kulturą bezpieczeństwa. Jesteśmy dumni, że możemy otworzyć nowe centrum szkoleniowe w Budapeszcie, które stanowi ważny kamień milowy w historii naszej linii lotniczej. Ten nowy obiekt, w którym znajduje się Wizz Air Pilot Academy, a także centrum cyklicznych treningów naszej obecnej załogi, otwiera nową erę w systemie szkoleń i dowodzi, że Wizz Air jest gotowy, by stać się linią lotniczą z flotą składającą się z trzystu samolotów i dziesięcioma tysiącami członków załogi, obsługującą sto milionów pasażerowie rocznie - powiedział József Váradi, prezes Wizz Air.

- To zaszczyt móc być tu i świętować wielkie otwarcie nowego, nowoczesnego ośrodka szkoleniowego Wizz Air w Budapeszcie. Mamy długą historię związaną z Wizz Air jako partner szkoleniowy i cieszymy się, że możemy rozszerzyć nasze relacje z WIZZ poprzez świadczenie usług dla centrum szkoleniowego i obsługę dwóch nowych symulatorów lotów typu Airbus A320. Z niecierpliwością czekamy na rozwój naszych relacji w najbliższych 10 latach - dodał Marc Parent, prezes i dyrektor generalny CAE.


- Wing to wiodąca na Węgrzech firma deweloperska. Naszym głównym celem jest zapewnienie światowej klasy rozwiązań w zakresie nieruchomości dla dużych korporacji działających na Węgrzech. Wizz Air jest jedną z tych firm, liderem na europejskim rynku. Nowe centrum szkoleniowe Wizz Air, wykorzystujące najnowocześniejsze technologie, ma strategiczne znaczenie dla węgierskiej gospodarki. Wing opracował projekt na podstawie długoterminowej umowy z Wizz Air. Obiekt znajduje się w pobliżu międzynarodowego portu lotniczego w Budapeszcie im. Ferenca Liszta i jest najbardziej zaawansowanym centrum szkolenia lotniczego na Węgrzech i w całym regionie. Wing jest zaangażowany w tworzenie funkcjonalnych, wartościowych architektonicznie i ekonomicznie projektów, co ilustrują niedawno zrealizowane przedsięwzięcia, takie jak nowa siedziba Telekom, nowy budynek siedziby Ericsson House, niedawno otwarty ibis Styles Budapest Airport Hotel, a teraz najnowsze Centrum Szkoleniowe Wizz Air - skomentował Noah Steinberg, prezes i dyrektor generalny WING.


- Węgierski rząd postawił sobie dwa główne cele, kiedy uczynił handel międzynarodowy priorytetem swojej polityki zagranicznej: pomagać firmom krajowym konkurować na rynkach eksportowych i przyciągać zagraniczne inwestycje na Węgry. Nie jest to możliwe bez solidnej infrastruktury transportowej. Ważne jest, aby Węgry były łatwo i szybko dostępnym krajem i tu właśnie Wizz Air odgrywa kluczową rolę jako największa linia lotnicza w Europie Środkowej i Wschodniej. To nie przypadek, że Wizz Air otrzymał tytuł Europejskiej linii lotniczej roku w 2017 roku. Gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili się do budowy tak futurystycznego i imponującego obiektu. Dokonanie tego w ciągu ośmiu miesięcy było niezwykłym osiągnięciem. Sukces Wizz Air jest sukcesem węgierskiej gospodarki, więc firma może nadal liczyć na wsparcie rządu w obszarach gospodarczych, dyplomatycznych i innych - podsumował Tamás Menczer, sekretarz stanu ds. komunikacji Węgier.
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

gość_ec29c 2018-12-01 11:51   
gość_ec29c - Profil gość_ec29c
Prosimy o drugie takie centrum w Krakowie lub Katowicach ;-)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama