Air France - KLM i China Eastern rozszerzają współpracę

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
27 listopada 2018 09:01
1 komentarz
Grupa Air France - KLM i China Eastern zapowiedziały w poniedziałek (26.11), że ich konsorcjum rozszerzy współpracę poprzez wprowadzenie do oferty dwóch nowych połączeń. Wszyscy trzej przewoźnicy rozpoczną operacje na trasach z Paryża do Wuhan i Kunming od 1 stycznia 2019.
Reklama

Poza dwiema nowymi trasami europejsko-chińskie konsorcjum zaoferuje klientom także możliwość wyszukania komfortowych połączeń przesiadkowych, a także skorzystania z oferty code-share. Francuski i chiński przewoźnik współpracują ze sobą od osiemnastu lat, kiedy podpisali umowę code-share na trasę z Paryża do Szanghaju. Z kolei dla duetu Air France i KLM największym wyzwaniem ostatnich lat było to, aby w obliczu rosnącej konkurencji podnieść zyski poprzez rozwój istniejących umów partnerskich i zawieranie nowych oraz rozwijanie siatki połączeń dalekodystansowych.

Formalne ustanowienie partnerstwa pomiędzy Air France i China Eastern miało miejsce w 2012 roku w formie zawarcia umowy konsorcjum. KLM dołączył do układu cztery lata później, co zaowocowało połączeniem z Amsterdamu do Szanghaju. Od października zeszłego roku chińska linia posiada 8,8 proc. kapitału w grupie Air France - KLM, a także ma w zarządzie jednego przedstawiciela.


- Nasza stabilna i długoterminowa strategia partnerstwa z China Eastern oferuje naszym klientom jeszcze więcej zharmonizowanych zysków we wszystkich trzech liniach - powiedział Benjamin Smith, dyrektor zarządzający Air France - KLM. - Chiny to bardzo ważny dla naszej grupy rynek. Rozwija się on dynamicznie i musimy być w stanie zaoferować na nim naszym klientom najlepsze możliwe doświadczenia związane z podróżowaniem.


fot. mat. prasowe
Reklama

Ostatnie komentarze

cronwood 2018-11-28 09:21   
cronwood - Profil cronwood
Dosyć logiczne, skoro China Southern ogłosiło chęć wypisania się z sojuszu, Skyteam znalazł sobie nowego partnera na rynku chińskim.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama