Oman Air odebrał drugiego boeinga 787-9

Mateusz Gałabuda - Profil Mateusz Gałabuda
19 listopada 2018 11:26
Narodowa linia lotnicza Omanu odebrała drugi z zamówionych egzemplarzy boeinga 787-9, popularnego dreamlinera. Maszyna zaoferuje pasażerom przestrzeń podróżną w trzech klasach. Zamówienie wiąże się ze strategią szybkiego rozwoju, którą kontynuuje Oman Air.
Reklama

Linia prowadzi dynamiczny rozwój i uzupełnia oraz odnawia swoją flotę. Trzeci z sześciu zamówionych samolotów trafi do przewoźnika do końca tego roku. W kolejnym roku do Oman Air dotrzeć ma z kolei dziewięć egzemplarzy boeinga 737 MAX 8.

Dreamlinery dla Oman Air zostały wykończone tak, aby zaoferować pasażerom 3 klasy. W klasie pierwszej znajdzie się 9 miejsc, w biznesowej 24, zaś w ekonomicznej kolejne 232. Podróżni w klasie pierwszej będą mogli cieszyć się nieporównywalnym poziomem komfortu na pojedynczych fotelach, które po rozłożeniu będzie można zamienić w jedne z najdłuższych łózek dostępnych w jakiejkolwiek komercyjnej maszynie. Pierwsza klasa jest całkowicie oddzielona dodatkowymi drzwiami, co zapewnia najwyższy możliwy poziom prywatności.


Nowe boeingi Oman Air będą wyposażone w najnowsze technologie podnoszące komfort podróżowania, w tym najnowocześniejszy system rozrywki pokładowej Aria oferujący podróżnym niespotykane doświadczenia. Jest to system zaprojektowany wyłącznie dla omańskiej linii i daje możliwość oglądania filmów, programów i słuchania muzyki w formule "na żądanie". Zawartość biblioteki multimediów będzie specjalnie wyselekcjonowana, aby zapewnić odwiedzającym Oman możliwość doświadczenia wszystkiego co najlepsze w lokalnej kulturze już od momentu wejścia na pokład.

Samolot wyposażony będzie także w chińską porcelanę, eleganckie sztućce, szkło, najlepszej jakości obicia. Wszystko to ma na pasażerach robić wrażenie korzystania z usługi "szytej na miarę".

Rozwój floty to również rozwój siatki połączeń. Po nowych trasach do Istambułu i Casablanki, które zostały wprowadzone do oferty w czerwcu i lipcu, Oman Air uruchomił połączenie do Moskwy (30.10) i powrócił na trasę na Malediwy (28.10).
Obecnie zasoby linii stanowią trzy boeingi 787-8, pięć 787-9, sześć airbusów 330-300, cztery 330-200, pięć boeingów 737-900, dwadzieścia jeden egzemplarzy 737-800, a także pięć sztuk boeingów 737 MAX i cztery embraery 175.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama