Zaprezentowano logo CPK i pierwsze wizualizacje

16 listopada 2018 16:08
38 komentarzy
Wczoraj (15.11) opublikowano logotyp i pierwsze wizualizacje Centralnego Portu Komunikacyjnego „ Solidarność" .
Reklama
Głównym elementem znaku towarowego Port „Solidarność” jest symbol stanowiący połączenie koła i strzałek tworzących literę „S”, która bezpośrednio nawiązuje do nazwy Centralnego Portu Komunikacyjnego - „Solidarność".

Strzałki spotykają się w centrum okręgu, podkreślając centralne położenie lotniska oraz jego najważniejszą funkcję - komunikację. Symbolizują także ruch, dynamikę, a poprzez swój kształt nawiązują do startujących samolotów. Znak oparty jest na okręgu, aby odnieść się bezpośrednio do słowa „centralny” i podkreślić jego znaczenie.


Identyfikacja obejmuje znak parasolowy Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz logotypy najważniejszych elementów: Portu Lotniczego „Solidarność” oraz sieci „Solidarność” Koleje (poprzez nią będą mogli podróżować pasażerowie między lotniskiem a największymi miastami w Polsce). W wizualizacjach wykorzystano pociągi przypominające hiszpańskie zespoły serii 598 produkowane od 2004 r. Te same motywy graficzne i oznakowania będzie też wykorzystywać spółka celowa Centralny Port Komunikacyjny.- Jestem przekonany, że CPK będzie wizytówką Polski na arenie międzynarodowej. Tak spektakularny projekt wymaga odpowiedniej komunikacji i budowania rozpoznawalności już na pierwszym etapie procesu inwestycyjnego. Identyfikacja wizualna Portu „Solidarność" będzie w tym zakresie istotnym wsparciem i ugruntuje świadomość CPK w Polsce i za granicą. Chcemy by CPK na rynku usług lotniczych stał się marką równie silną jak Heathrow czy Roissy-Charles de Gaulle - komentuje Jacek Bartosiak, prezes Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Ponadto Agencja Partner of Promotion została wybrana przez Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” do obsługi public relations Centralnego Portu Komunikacyjnego, czyli Portu „Solidarność” (Solidarity Airport). Kampania na rzecz Portu „Solidarność" obejmie stworzenie strategii komunikacyjnej, a także prowadzenie działań public relations i public affairs z wykorzystaniem wszystkich kanałów, w tym social media. Agencja będzie również odpowiedzialna za komunikację w obszarach edukacji i CSR.

fot. CPK "Solidarność"

#Korekta: Usunięto grafikę zawierającą wizualizację logotypu Centralnego Portu Komunikacyjnego na terminalu lotniska Amsterdam Schiphol. Wykonawca - Studio Graficzne Podpunkt, które przygotowywało materiały graficzne, nie posiada praw do przesłanej wizualizacji. Jednocześnie, Agencja Partner of Promotion zaznacza, że nie jest autorem identyfikacji wizualnej, jest nim podwykonawca Studio Graficzne Podpunkt.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_07a08 2018-11-28 11:55   
gość_07a08 - Profil gość_07a08
Zamiast pomyslec, ile korzysci da Polsce ten port wraz z cala infrastruktura, ile nowych polaczen kolejowych, przelotow np do Azji bez uciazliwych przesiadek, to sie logo czepili...
gość_07a08 2018-11-23 13:30   
gość_07a08 - Profil gość_07a08
Logo jak logo- moze sie podobac badz nie, ale chyba najwazniejsze ze bedzie wreszcie lotnisko na miare XXI wieku! Dobry krok, PiS!
gość_07a08 2018-11-19 20:17   
gość_07a08 - Profil gość_07a08
Skupiac sie tylko na logo to glupota, to gigantyczna inwestycja ktora odmieni caly kraj mozna bedzie podrozowac bez przysiadki zamiast w zatloczonym Okeciem sie meczyc, brawo PiS!
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy