×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Arkia odbiera pierwszego na świecie A321LR


Linie Arkia Israeli Airlines odebrały swojego pierwszego Airbusa A321LR stając się tym samym pierwszym operatorem najbardziej elastycznego i pojemnego, aktualnie produkowanego, samolotu wąskokadłubowego na świecie.Dzięki maksymalnemu zasięgowi, który w A321LR wynosi 7400 km, przewoźnik będzie w stanie wykorzystywać nowe samoloty na trasach m.in. do Paryża, na Zanzibar czy na Mahe. W porównaniu do dotychczas użytkowanych przez linię, boeingów 757, A321LR zaoferuje 30-proc. redukcję zużycia paliwa oraz 31-proc. oszczędność kosztów operacyjnych (oba parametry w przeliczeniu na miejsce siedzące).

Na chwilę obecną wśród zamawiających A321LR oprócz Arkii są m.in.: Aer Lingus, SAS, Norwegian oraz TAP Air Portugal.


A321LR należy do najlepiej sprzedającej się rodziny samolotów wąskokadłubowych na świecie - A320neo - która zebrała od momentu wprowadzenia na rynek ponad 6100 zamówień od 100 klientów. Jej cechami charakterystycznymi są najnowsze technologie wykorzystane przy produkcji, w tym silniki nowej generacji oraz specjalnie zaprojektowana kabina, zapewniające 20-proc. oszczędność kosztów paliwa. A320neo oferuje również znaczne korzyści dla środowiska naturalnego, bowiem w jego przypadku emisja hałasu została zmniejszona o prawie 50 proc. w porównaniu do poprzedniej generacji wąskokadłubowego airbusa.


Na koniec warto przypomnieć, że pierwszym operatorem (tzw. launch customer) A321LR miała zostać Primera Air. Przewoźnik nie doczekał się jednak odbioru zamówionych maszyn.

fot. Airbus
gość_4f30e - Profil
gość_4f30e
  

W tym temacie przeczytasz


Brak wiadomości

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie