×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Grupa Lufthansy potwierdza zakup airbusów A320neo i A321neo


28 września br. rada nadzorcza Deutsche Lufthasna AG zatwierdziła zakup 27 sztuk airbusów A320neo i A321neo. Łącznie grupa Lufthansy posiada 149 zamówionych maszyn w wersji "Neo".


Decyzją rady nadzorczej opcja zakupu 24 airbusów A320neo i 3 A321neo została przekształcona w zamówienie. Jest to konsekwencja pozytywnych prognoz rozwoju rynku i osiągniętych zysków. Spółce zależy na zapewnieniu odpowiednich zasobów flotowych w kolejnych latach. Całkowita wartość zamówienia w cenach ofertowych wynosi ok. 3 mld dolarów amerykańskich. 

Dodatkowe maszyny mają zostać dostarczone w latach 2023-2024. Dziewięć z nich zostanie wcielonych do floty SWISS, pozostałe będą obsługiwały operacje innych przewoźników grupy. 


Samoloty mają posiadać silniki Pratt&Whitney (PW1100G) oraz LEAP-A1 produkcji CFM International. Ich innowacyjne technologie oraz aerodynamiczne końcówki skrzydeł (Winglety) pozwolą na zmniejszenie zużycia paliwa aż o 20 proc. w przeliczeniu na pasażerokilometr. Jak wszystkie maszyny Lufthansy z rodziny A320, także i nowe będą wyposażone w redukujące hałas generatory wirów. Podczas startu A320neo osiąga ok. 50 proc. mniejszy poziom hałasu niż w przypadku innych samolotów tego typu.

fot. mat. prasowegość_45436 - Profil
gość_45436
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie