Rumuński Blue Air poleci z Krakowa do Turynu

14 września 2018 16:58
34 komentarzy
Rumuński niskokosztowy przewoźnik Blue Air uruchomi nową trasę z Krakowa do Turynu we Włoszech. To piąty nowy przewoźnik, który ogłosił połączenia z Krakowa w 2018 roku.
Reklama
Lot pomiędzy Krakowem a Turynem rozpoczną się 16 grudnia i realizowane będą trzy razy w tygodniu; we środy, piątki i niedziele. Trasę będą obsługiwały samoloty Boeing 737-500 ze 120 miejscami na pokładzie. Bilety w cenie od 38,99 euro można już nabyć na stronie przewoźnika.

- Turyn jest dziesiątym włoskim miastem w siatce połączeń krakowskiego lotniska. Co roku z przesiadkami pomiędzy Krakowem a stolicą Piemontu lata kilkanaście tysięcy pasażerów – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Turyn jest głównym ośrodkiem gospodarczo-kulturalnym północnych Włoch i stolicą Piemontu. Port lotniczy w Turynie położony jest 16 km od centrum miasta, a dojazd zajmuje około 20 minut.

- Połączenie oferowane przez nowego przewoźnika, linię lotniczą Blue Air, zainteresuje: przedsiębiorców, turystów, miłośników sportu. Włoskie kierunki są popularne wśród pasażerów krakowskiego lotniska, z kolei Włosi są na trzecim miejscu wśród zagranicznych gości odwiedzających Kraków – dodał .

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_18306 2018-09-17 22:29   
gość_18306 - Profil gość_18306
ortler: dzięki wielkie za rzeczowe naświetlenie sytuacji!!!
ortler 2018-09-17 21:02   
ortler - Profil ortler
Nowe polaczenie Krakow-Turyn przyjmuje z pewna ostroznoscia i podchodze do niego ze spora rezerwa. Jest to zdecydowanie polaczenie bardziej turystyczne niz businessowe, przeznaczone w znacznym stopniu dla narciarzy udajacych sie do Via Lattea (Drogi Mecznej) lub osrodkow w Val d'Aosta, jak Cervinia czy La Thuille. Biorac dodatkowo pod uwage licznych Wlochow odwiedzajacych Krakow i jego okolice w celach turystycznych polaczenie moze odniesc ograniczony sukces.
Wbrew temu co niektorzy sadza nie jest to natomiast polaczenie businessowe. Milionowy Turyn, stolica Piemontu zawdziecza swoja pozycje w duzej mierze temu, ze region ten w polowie XIX wieku byl inicjatorem ruchu Risogrimento (zjednoczenia Wloch), co zreszta udalo sie osiagnac po bolesnych i kosztownych niemal 30-letnich politycznych i militarnych
przpychankach. Rzadzaca Piemontem dynastia sabaudzka stala sie ogolnowloska dynastia krolewska (panowala do 1945 roku).
Wbrew temu, co napisano w artykule Turyn nie jast ani centrum businessowym, ani glownym gospodarczym osrodkiem polnocnych Wloch (traktuje to jako blad redaktora). Te role pelni Mediolan - nieoficjalna gospodarcza stolica calego kraju. Pod wzgledem zamoznosci Piemont to obecnie typowy wloski sredniak - wyprzedzaja go kolejno Poludniowy Tyrol (najbogatsza prowincja kraju), Dolina Aosty (Val d'Aosta), Lombardia (z Mediolanem), Emiglia-Romagna, Lazio (z Rzymem), Veneto, Liguria (z Genua), nawet Toskania (z Florencja) i Friuli-Venezia Giulia, ktore nigdy nie uchodzily za zbyt zamozne. Piemont nie jest regionem specjalnie uprzemyslowionym - jest to raczej typowa monokultura, uzalezniona od aktualnej pozycji firmy Fiat. Pole dla robienia wiekszego businessu jest tu wiec ograniczone.
Wszystkie wymienione tu czynniki powoduja moje nieco sceptyczne podejscie do nowo ogloszonego polaczenia lotniczego. Oby nie byl to niewypal (jak w przypadku niefortunnej Odessy), a polaczenie utrzymalo sie jak najdluzej.
gość_18306 2018-09-17 17:14   
gość_18306 - Profil gość_18306
gość_ea72c: osobiście wolałbym aby Rumuni latali z Krakowa do Bukaresztu, a latem do Constancy nad Morzem Czarnym. A nie na rynki trzecie!
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy