Właściciel Blue Air zakłada nową linię lotniczą

25 sierpnia 2021 09:40
Hello Jets to nowa linia lotnicza w Rumunii. Przewoźnik ma skupić się na lotach czarterowych, a w przyszłości chciałby latać także na dalekim dystansie.
Reklama
Teodor Rada, właściciel rumuńskiego Blue Air, przygotowuje się do uruchomienia nowej linii lotniczej Hello Jets, której model biznesowy ma opierać się o loty dalekodystansowe – podaje Romania Insider.

Nowa linia lotnicza otrzymała w lipcu br. wszelkie zezwolenia oraz certyfikat przewoźnika lotniczego od rumuńskiego Urzędu Lotnictwa Cywilnego (AACR), po czym wyleasingowała od Blue Air ponad 31-letni samolot Boeing 737-500 skonfigurowany na 126 miejsc. Maszyna ta lata dla Blue Air od 2009 r.


Samolot to jedna ze starszych generacji, której Blue Air w ramach programu odnowy floty zdecydowało się już nie używać, ponieważ jest to samolot o wysokich kosztach utrzymania i niewielkiej liczbie miejsc, który nie posiada parametrów niezbędnych do opłacalnej działalności. W rękach Hello Jets może być to jednak pomocne narzędzie na początek – powiedziała Oana Petrescu, dyrektor generalna Blue Air.

Zanim przewoźnikowi uda się wypełnić ambicje lotów dalekodystansowych, Hello Jets chce skupić się na lotach czarterowych realizowanych dla rumuńskich touroperatorów – nie chce jednocześnie tworzyć konkurencji dla Blue Air.

Fot.: Blue Air.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy