×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Amerykańscy przewoźnicy redukują liczbę połączeń do Chin


American Airlines zapowiedziały zawieszenie kolejnych tras lotniczych do Chin. Z obecności na chińskim rynku wycofują się także linie lotnicze Hawaiian Airlines. Amerykańscy przewoźnicy mają coraz większe problemy by uzyskać dochodowość na trasach do Państwa Środka.


Najnowszą ofiarą niskiej dochodowości lotów do China pada trasa z Chicago do Szanghaju obsługiwana przez American Airlines. 

- Pozostajemy silnie zaangażowani w Azji i w dalszym ciągu będziemy obsługiwali ten region poprzez nasze huby w Dallas/Fort Worth oraz Los Angeles. Nasza trasa z Chicago do Szanghaju jest niedochodowa i nie rokująca przy obecnych wysokich cenach paliwa, podczas gdy w tym samym czasie mamy szansę by odnieść sukces na innych rynkach - powiedział Vasu Raja, wiceprezydent American Airlines. 

Trasa z Chicago do Szanghaju to już kolejne w tym roku połączenie do Chin, z obsługi którego wycofuje się amerykański przewoźnik. W maju linie lotnicze American Airlines ogłosiły, że od października zawieszą loty z Chicago do Pekinu

American planuje także cięcia na trasie z Chicago do Tokio Narity. Od 18 grudnia połączenie to będzie obsługiwane trzy zamiast jak do tej pory siedmiu razy w tygodniu. Oznacza to, że od początki roku finansowego 2019, oferowanie American Airlines na lotach do Azji zmniejszy się o około 10 proc. 


American nie jest jedynym amerykańskim przewoźnikiem, który ponosi straty na lotach do Chin oraz Hongkongu. Linie lotnicze United Airlines podjęły decyzję o zaprzestaniu lotów do Hangzhou oraz Xian, natomiast już we wrześniu z obsługi lotów z Seattle do Hongkongu wycofują się linie lotnicze Delta Air Lines

Od października tego roku, cztery lata po inauguracji trasy z Honolulu do Pekinu, całkowicie z rynku Chińskiego znikną linie lotnicze Hawaiian Airlines. Obecnie przewoźnik realizuje swoje połączenie trzy razy w tygodniu 278-miejscowymi airbusami A330-200.

- Te decyzje nigdy nie są łatwe i ta była szczególnie trudna, gdyż wierzymy w Chiny jako rynek, na którym w przyszłości będzie istniał silny popyt na wakacje na Hawajach. Będziemy w dalszym ciągu oferowali loty z Chin do Honolulu z pojedynczą przesiadką realizowane przez naszych partnerów - powiedział Peter Ingram, prezydent oraz prezes zarządu Hawaiian. 

Wycofanie się linii Hawaiian, oznacza że na trasie z Honolulu do Chin monopol będą miały linie lotnicze Air China, które obecnie realizują połączenie dwuklasowymi airbusami A330-200. 

Likwidacja połączeń przewoźników amerykańskich do Chin następuje pomimo tego, że liczba podróżnych pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Państwem Środka systematycznie rośnie. Wzrosty te jednak napędzane są przez podróżnych z Chin, którzy w zdecydowanej większości wybierają połączenia realizowane przez rodzimych przewoźników. - W przeszłości na trasach z USA do Chin dominowały linie amerykańskie, obecnie są to linie z Chin. Większość nowych podróżników na tych trasach pochodzi z Chin, nie z USA - wyjaśnia Chen Suming, analityk Shanghai Chongyang Investment Management w rozmowie z Bloomberg.

fot. Tomasz Śniedziewski
gość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie