Amerykańscy przewoźnicy redukują liczbę połączeń do Chin

4 września 2018 09:12
3 komentarze
American Airlines zapowiedziały zawieszenie kolejnych tras lotniczych do Chin. Z obecności na chińskim rynku wycofują się także linie lotnicze Hawaiian Airlines. Amerykańscy przewoźnicy mają coraz większe problemy by uzyskać dochodowość na trasach do Państwa Środka.
Reklama
Najnowszą ofiarą niskiej dochodowości lotów do China pada trasa z Chicago do Szanghaju obsługiwana przez American Airlines.

- Pozostajemy silnie zaangażowani w Azji i w dalszym ciągu będziemy obsługiwali ten region poprzez nasze huby w Dallas/Fort Worth oraz Los Angeles. Nasza trasa z Chicago do Szanghaju jest niedochodowa i nie rokująca przy obecnych wysokich cenach paliwa, podczas gdy w tym samym czasie mamy szansę by odnieść sukces na innych rynkach - powiedział Vasu Raja, wiceprezydent American Airlines.

Trasa z Chicago do Szanghaju to już kolejne w tym roku połączenie do Chin, z obsługi którego wycofuje się amerykański przewoźnik. W maju linie lotnicze American Airlines ogłosiły, że od października zawieszą loty z Chicago do Pekinu.

American planuje także cięcia na trasie z Chicago do Tokio Narity. Od 18 grudnia połączenie to będzie obsługiwane trzy zamiast jak do tej pory siedmiu razy w tygodniu. Oznacza to, że od początki roku finansowego 2019, oferowanie American Airlines na lotach do Azji zmniejszy się o około 10 proc.


American nie jest jedynym amerykańskim przewoźnikiem, który ponosi straty na lotach do Chin oraz Hongkongu. Linie lotnicze United Airlines podjęły decyzję o zaprzestaniu lotów do Hangzhou oraz Xian, natomiast już we wrześniu z obsługi lotów z Seattle do Hongkongu wycofują się linie lotnicze Delta Air Lines.

Od października tego roku, cztery lata po inauguracji trasy z Honolulu do Pekinu, całkowicie z rynku Chińskiego znikną linie lotnicze Hawaiian Airlines. Obecnie przewoźnik realizuje swoje połączenie trzy razy w tygodniu 278-miejscowymi airbusami A330-200.

- Te decyzje nigdy nie są łatwe i ta była szczególnie trudna, gdyż wierzymy w Chiny jako rynek, na którym w przyszłości będzie istniał silny popyt na wakacje na Hawajach. Będziemy w dalszym ciągu oferowali loty z Chin do Honolulu z pojedynczą przesiadką realizowane przez naszych partnerów - powiedział Peter Ingram, prezydent oraz prezes zarządu Hawaiian.

Wycofanie się linii Hawaiian, oznacza że na trasie z Honolulu do Chin monopol będą miały linie lotnicze Air China, które obecnie realizują połączenie dwuklasowymi airbusami A330-200.

Likwidacja połączeń przewoźników amerykańskich do Chin następuje pomimo tego, że liczba podróżnych pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Państwem Środka systematycznie rośnie. Wzrosty te jednak napędzane są przez podróżnych z Chin, którzy w zdecydowanej większości wybierają połączenia realizowane przez rodzimych przewoźników. - W przeszłości na trasach z USA do Chin dominowały linie amerykańskie, obecnie są to linie z Chin. Większość nowych podróżników na tych trasach pochodzi z Chin, nie z USA - wyjaśnia Chen Suming, analityk Shanghai Chongyang Investment Management w rozmowie z Bloomberg.

fot. Tomasz Śniedziewski

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
pcharasz 2018-09-04 15:00   
pcharasz - Profil pcharasz
@adam7691, generalnie tak jest, ale na pewno nie w przypadku Air China, która raczej jest na niższym poziomie niż np. Hawaiian. Dla chińczyków większe znaczenie ma to, że mają w pełni chińskojęzyczną obsługę na pokładzie. Miałem okazję lecieć jednym ze skasowanych lotów, American Airlines z Chicago do Szanghaju i na pokładzie była bodajże jedna osoba z obsługi pokładowej, która była chińskojęzyczna. Starsi pasażerowie nie władają dobrym angielskim i mieli problemy porozumieć się. Dla chińczyków są to dużo bardziej niekomfortowe chwile, niż dla takich amerykanów, którzy mają dużo więcej pewności siebie i "oczekują", że każdy ich zrozumie.
adam7691 2018-09-04 09:51   
adam7691 - Profil adam7691
cani@: haha, słuszna uwaga,

a tak na marginesie, standard linii chińskich jest znacznie wyższy niż amerykańskich, może to tym jest powodowane
cani 2018-09-04 09:16   
cani - Profil cani
Cytuję: "Wycofanie się linii Hawaiian, oznacza że na trasie z Pekinu do Chin monopol będą miały linie lotnicze Air China, które obecnie realizują połączenie dwuklasowymi airbusami A330-200." - no na trasie z Pekinu do Chin Air China, na pewno będą miały monopol :-D
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy