×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


American Airlines zawieszą loty z Chicago do Pekinu


Linie lotnicze American Airlines zawieszą od października operacje na trasie z Chicago do Pekinu. Przewoźnik tłumaczy swoją decyzję słabymi marżami na trasie.


Obecnie linie lotnicze American Airlines obsługują loty na trasie z Chicago do Pekinu codziennie boeingami 787. Na trasie tej konkurują z liniami lotniczymi Hainan Airlines, jak również United Airlines, które również obsługują codzienne połączenia. Co więcej, w ciągu ostatnich 18 miesięcy radykalnie wzrosła bezpośrednich połączeń pomiędzy Chinami i Stanami Zjednoczonymi obsługiwanych przez innych przewoźników. Wiele nowych połączeń pomiędzy oboma krajami zostanie zainaugurowanych jeszcze w tym roku. 

Ostatni lot American Airlines z Chicago do Pekinu wystartuje 20 października tego roku, natomiast z Pekinu do Chicago 22 października. Pasażerowie, którzy mają wykupiony bilet na tej trasie na loty obsługiwane po tych datach, polecą połączeniami American Airlines z Dallas i Los Angeles do Pekinu. 


American Airlines będą chciały wrócić do obsługi bezpośredniej trasy, kiedy otwarte zostanie nowe lotnisko w Pekinie. 

- American tego lata oferuje więcej miejsc z Chicago niż w ciągu poprzednich 10 lat i cieszymy się mogąc kontynuować wzrost w tym ważnym hubie. Mimo to, obecna sytuacja na rynku, która wpływa na niższe marże, znacząco ogranicza nasze możliwości konkurowania na trasie z Chicago do Pekinu. Pozostajemy związani z Chinami i przewidujemy, że przeprowadzka na nowe lotnisko w Pekinie na dłuższą metę poprawi wyniki trasy, dzięki temu że będziemy mogli zaoferować dalsze połączenia code-share realizowane przez China Southern Airlines - powiedział Vasu Raja, wiceprezydent American Airlines ds. planowania i siatki.


fot. American Airlinesgość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie