American Airlines zawieszą loty z Chicago do Pekinu

Tomasz Śniedziewski - Profil Tomasz Śniedziewski
15 maja 2018 11:52
1 komentarz
Linie lotnicze American Airlines zawieszą od października operacje na trasie z Chicago do Pekinu. Przewoźnik tłumaczy swoją decyzję słabymi marżami na trasie.
Reklama

Obecnie linie lotnicze American Airlines obsługują loty na trasie z Chicago do Pekinu codziennie boeingami 787. Na trasie tej konkurują z liniami lotniczymi Hainan Airlines, jak również United Airlines, które również obsługują codzienne połączenia. Co więcej, w ciągu ostatnich 18 miesięcy radykalnie wzrosła bezpośrednich połączeń pomiędzy Chinami i Stanami Zjednoczonymi obsługiwanych przez innych przewoźników. Wiele nowych połączeń pomiędzy oboma krajami zostanie zainaugurowanych jeszcze w tym roku.

Ostatni lot American Airlines z Chicago do Pekinu wystartuje 20 października tego roku, natomiast z Pekinu do Chicago 22 października. Pasażerowie, którzy mają wykupiony bilet na tej trasie na loty obsługiwane po tych datach, polecą połączeniami American Airlines z Dallas i Los Angeles do Pekinu.


American Airlines będą chciały wrócić do obsługi bezpośredniej trasy, kiedy otwarte zostanie nowe lotnisko w Pekinie.

- American tego lata oferuje więcej miejsc z Chicago niż w ciągu poprzednich 10 lat i cieszymy się mogąc kontynuować wzrost w tym ważnym hubie. Mimo to, obecna sytuacja na rynku, która wpływa na niższe marże, znacząco ogranicza nasze możliwości konkurowania na trasie z Chicago do Pekinu. Pozostajemy związani z Chinami i przewidujemy, że przeprowadzka na nowe lotnisko w Pekinie na dłuższą metę poprawi wyniki trasy, dzięki temu że będziemy mogli zaoferować dalsze połączenia code-share realizowane przez China Southern Airlines - powiedział Vasu Raja, wiceprezydent American Airlines ds. planowania i siatki.


fot. American Airlines
Reklama

Ostatnie komentarze

wroord 2018-05-16 15:20   
wroord - Profil wroord
American od poczatku mial problemy z tym polaczeniem z powodu zlych slotow. United wylatuje kolo poludnia i przylatuje kolo 15 tej, Hainan 15 wylot 18 przylot a American wylot 18-ta przylot do Pekinu po 20-tej - malo mozliwosci na przesiadki i brak wspolpracy z linia chinska (united wspolpracuje z Air China). American chce wznowic polaczenie gdy otworzy sie nowe lotnisko w Pekinie a narazie samolot zostanie przekierowany na polaczenie Chicago- Honolulu i Chicago - Cancun.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama