×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


airBaltic ogłasza kolejne kierunki z Tallinna


Łotewskie linie lotnicze airBaltic kontynuują rozwój z portu lotniczego w Tallinnie. W sezonie letnim 2019 przewoźnik zainauguruje trzy nowe kierunki ze stolicy Estonii. Dodatkowo, airBaltic otworzy nową trasę z Rygi.


Od czerwca 2019 r. airBaltic uruchomi obsługiwane dwa razy w tygodniu połączenie z Tallinna do Malagi, obsługiwane trzy razy w tygodniu loty z Tallinna do Brukseli oraz obsługiwane cztery razy w tygodniu połączenie z Tallinna do Kopenhagi. 

- W tym roku zainaugurowaliśmy trzy nowe kierunki z Tallinna do Londynu, Sztokholmu i Oslo. Wraz z trzema kolejnymi kierunkami, które zainaugurujemy w przyszłym roku, będziemy łącznie obsługiwali 12 bezpośrednich tras z Tallinna. airBaltic oferuje najlepszą łączność z i do krajów bałtyckich, a także wygodne połączenia poprzez Rygę do naszej siatki połączeń obejmującej Rosję, Wspólnotę Państw Niepodległych, Europę oraz Bliski Wschód - powiedział Martin Gauss, prezes airBaltic. 


Dwa spośród trzech nowo ogłoszonych kierunków, do Brukseli oraz do Kopenhagi, obsługiwane są obecnie przez estońskie linie lotnicze Nordica, dla których trasy te są bardzo ważnymi połączeniami. Właśnie ten przewoźnik, który obecnie obsługuje 15 całorocznych oraz osiem sezonowych tras z Tallinna, może czuć się najbardziej zagrożony ekspansją airBaltic w stolicy Estonii. Tallińska ekspansja airBaltic to też nienajlepsza wiadomość dla LOT-u, który posiada 49 proc. udziałów w spółce Regional Jet, dysponującą flotą samolotów wykorzystywanych przez Nordicę. 

Oprócz trzech kierunków z Tallinna, w przyszłorocznym sezonie letnim siatka airBaltic rozrośnie się o nowe połączenie bezpośrednie z Rygi do Stuttgartu. Trasa ta wystartuje 31 marca i będzie obsługiwana cztery razy w tygodniu. 

fot. airBaltic
gość_d7b69 - Profil
gość_d7b69
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie