airBaltic poleciał z Połągi do Amsterdamu

30 maja 2024 12:05
Łotewski przewoźnik zainaugurował wczoraj (29.05) połączenie z Połągi na Litwie do Amsterdamu.
Reklama
Połączenie pomiędzy Litwą a Holandią wykonywane będzie airbusem A220 z częstotliwością dwóch lotów tygodniowo. Dzięki umowie codeshare airBaltic z KLM pasażerowie będą mogli korzystać z bogatej siatki połączeń holenderskiego przewoźnika w Amsterdamie.

Połąga 12:50 - 14:00 Amsterdam (--3---7)
Amsterdam 14:45 - 17:45 Połąga (--3---7)

Z litewskiego lotniska airBaltic operuje również codziennie (11 lotów tygodniowo) do swojego głównego hubu przesiadkowego w Rydze.


- Ta trasa jest bardzo ważna dla całego regionu Litwy Zachodniej. Skorzystają na tym zarówno ci pasażerowie, którzy będą mogli bezpośrednio i szybko dotrzeć do Amsterdamu jako miejsca docelowego, jak i ci, którzy dzięki temu węzłowi lotniczemu będą mogli wygodnie dotrzeć np. do Stanów Zjednoczonych. Bez wątpienia ten dogodny lot to także szansa dla naszego kraju na przyciągnięcie większej liczby turystów z Europy Zachodniej. Jesteśmy bardzo zadowoleni i zachwyceni decyzją naszego wieloletniego partnera airBaltic o ekspansji na litewskim nadmorskim lotnisku
- powiedział Tomas Zitikis, dyrektor ds rozwoju spółki spółki Litewskie Porty Lotnicze.


Port lotniczy w Połądze jest trzecim największym, po Wilnie i Kownie, lotniskiem na Litwie. Oprócz airBaltic z portu operują również linie SAS oraz Norwegian oferując połączenia do swoich hubów w Kopenhadze i Oslo, a także Ryanair wykonujący połączenia do Dublina i Londynu Stansted.
W przeszłości w Połądze obecny był również LOT.

Lotnisko zlokalizowane jest na zachodnim wybrzeżu Litwy obsługując liczący około 20 tys. mieszkańców nadmorski kurort Połąga oraz oddaloną o około 30 kilometrów 150 tysięczną Kłajpedę.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy