airBalitic: Podsumowanie pierwszego kwartału 2024

30 kwietnia 2024 11:30
Łotewski przewoźnik airBaltic podsumował pierwszy kwartał bieżącego roku. Okazał się on rekordowym zarówno pod względem liczby pasażerów, jak i osiągniętych przychodów.
Reklama
W pierwszych trzech miesiącach 2024 roku linia obsłużyła łącznie 926 tys. pasażerów. Stanowi to wzrost o 20 proc. względem analogicznego okresu czasu w roku ubiegłym. Zwiększyła się również liczba operacji lotniczych - o 11 proc.

- Patrząc na rok 2024, kontynuujemy nasz pomyślny kurs. Nasze podstawowe cele pozostają niezmienione — zapewnienie najlepszej łączności między krajami bałtyckimi, jednym z kluczowych europejskich centrów biznesowych przyszłości, a także poprawa komfortu pasażerów i wniesienie fundamentalnego wkładu w gospodarkę
- powiedział Martin Gauss, prezes airBaltic.

Przychody za okres styczeń - marzec szacowane są na 132 mln euro. Jest to wzrost o 26 proc. względem pierwszych trzech miesięcy 2023 roku.

- Aktualne wskaźniki pokazują, że przez cały pierwszy kwartał 2024 r. airBaltic w dalszym ciągu wykazywał dobre wyniki finansowe i operacyjne. Nasze wstępne wyniki wskazują na dobry kwartał dzięki dodaniu większej liczby lotów, usprawnieniu naszej działalności i skupieniu się na lepszej obsłudze naszych klientów. Zmiany te pomogły nam przyciągnąć więcej pasażerów i poprawić nasze wyniki
- dodał Gauss.


Flota łotewskiego przewoźnika składa się obecnie wyłącznie z fabrycznie nowych samolotów airbus A220 w liczbie 47 sztuk. Linia posiada bazy w Rydze, Wilnie, Talinnie, Tampere oraz sezonową na Gran Canarii. Głównym rynkiem działalności airBaltic są Kraje Bałtyckie, przewoźnik ponadto stale rozwija ofertę lotów wakacyjnych na południe Europy. W ofercie znajduje się łącznie ponad 130 tras.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy