Enter Air złożył prospekt emisyjny

14 sierpnia 2018 14:28
4 komentarze
Enter Air złożył do KNF prospekt emisyjny na podstawie którego zamierza przeprowadzić publiczną emisję do 2,3 mln akcji. Celem emisji będzie sfinansowanie części lub całości wkładu własnego na zakup dwóch nowych Boeingów 737-8 MAX.
Reklama
Ostateczna decyzja o emisji i jej termin są uzależnione od warunków rynkowych.

Boeingi 737-8 MAX, które pojawią się we flocie w IV kw. 2018 r. charakteryzują się znacznie niższymi kosztami eksploatacyjnymi, a dłuższy zasięg od obecnie wykorzystywanych maszyn umożliwi nam zaoferowanie nowych połączeń. Dzięki środkom z emisji będziemy mogli osiągnąć istotne oszczędności związane z lepszymi warunkami finansowania i większą elastycznością w zarządzaniu flotą – mówi Grzegorz Polaniecki, członek zarządu i dyrektor generalny Enter Air.

Prospekt został złożony w KNF w celu dochowania terminów wynikających z przepisów kodeksu spółek handlowych. Decyzja dotycząca przeprowadzenia oferty publicznej zostanie podjęta w przyszłości w oparciu o istniejącą wówczas sytuację na rynkach kapitałowych, ocenę możliwości przeprowadzenia takiej oferty na warunkach satysfakcjonujących dla spółki oraz uwzględniając interesy wszystkich jej akcjonariuszy.

Szczegóły oferty zostaną zawarte w prospekcie emisyjnym, który zostanie opublikowany po jego zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego. Zgodnie z podjętą w kwietniu 2018 r. uchwałą Walnego Zgromadzenia emisja nowych akcji zostanie przeprowadzona z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. Jednocześnie, zgodnie z uchwałą, obecni akcjonariusze, którzy zdecydują się na uczestnictwo w ofercie, będą mieli możliwość utrzymania dotychczasowego udziału w akcjonariacie dzięki preferencyjnemu przydziałowi.

Nowe akcje będą stanowiły ok. 11,6 proc. w podwyższonym kapitale spółki.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_6d13e 2018-08-15 18:36   
gość_6d13e - Profil gość_6d13e
Wydaje się, że w krótkiej perspektywie to niezły pomysł, jednak wejście na giełdę, to poddanie się gonitwie za szybkim zyskiem za wszelką cenę, aby zadowolić akcjonariuszy. Wiele firm traci na tym. Enter Air radziło sobie doskonale bez giełdy i nie sądzę, zarząd mógł elastyczniej reagować na zmienny, kapryśny rynek lotniczy. Nie sądzę, że w dłuższej perspektywie to był dobry ruch.
gość_474af 2018-08-14 22:33   
gość_474af - Profil gość_474af
Ostatnia emisja nie była w tym celu?!
gość_dc6b8 2018-08-14 20:47   
gość_dc6b8 - Profil gość_dc6b8
nie moge sie doczekac kiedy wejda na regularne trasy. Air Europa i Spanair przez pierwsze lata tez byly zwyklymi czarterowymi liniami.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy