×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Baltona uruchomi pierwsze sklepy na Lotnisku Chopina już w sierpniu


Baltona jeszcze w tym miesiącu uruchomi trzy tymczasowe sklepy na  Lotnisku Chopina. Do końca roku ma zostać otwartych 13 z 14 punktów. Wartość inwestycji wyniesie 30 mln zł.


30 czerwca br. skończyła się umowa spółki Lagardere. Baltona jest nowym operatorem powierzchni handlowych na Lotnisku Chopina. Przedsiębiorstwo podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Państwowym Porty Lotnicze (PPL) na dzierżawę 14 punków handlowych. Umowa zawarta pomiędzy Baltoną i PPL przewiduje stopniowe przejmowanie poszczególnych lokali przez Baltonę, w tym dwóch sklepów o łącznej powierzchni 1,3 tys. m kw. Termin obowiązywania umów najmu ustalono na dziewięć lat od daty przekazania danego lokalu.

Szacowana wartość umów najmu w okresie ich obowiązywania wyniesie łącznie ok. 710 mln zł netto, na którą składa się m.in. suma miesięcznych czynszów najmu oraz opłaty eksploatacyjne.

Jak przekonuje prezes Baltony Piotr Kazimierski prace adaptacyjne są w toku, a pierwsze lokale będą uruchamiane pod koniec tego miesiąca. Będą to lokale tymczasowe - dwa w strefie Schengen i jeden w non-Schengen. Kolejne otwierane będą sukcesywnie po kilka w każdym miesiącu.

Lokale mają łączyć nowoczesność z historią jak również kłaść nacisk na produkty regionalne. Kazimierski chce w sklepach Baltony zaskakiwać swoich klientów grą świateł, animacjami i ruchem. Jak przekonuje jest to kierunek, w którym idzie handel na lotniskach w Europie i na świecie. 


Baltona uruchomi na lotnisku także sklepy odzieżowe, które mają spełniać trzy założenia: luksus za przystępną cenę, oferta dla pasażera podróżującego biznesowo oraz oferta polskich projektantów i marek. Mają się tam znaleźć produkty polskich projektantów i skierowane mają być przede wszystkim do polskiego pasażera.

Na Lotnisku Chopina powstanie także sklep regionalny "Spirit of Poland" w którym mają się znaleźć produkty małych firm rodzinnych, jak np. słodycze z małych manufaktur czy wyjątkowe pamiątki.Baltona otworzy też wielobranżowe sklepy wolnocłowe a także kioski z prasą, książkami oraz artykułami pierwszej potrzeby.


Po zmianach na Lotnisku Chopina Lagardere 49 proc. powierzchni handlowej obsługiwana będzie przez Lagardere, Baltonie przypadnie 46 proc. powierzchni, Keranissowi - 3 proc. i Krukowi - 2 proc.gość_69048 - Profil
gość_69048
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie