Baltona uruchomi pierwsze sklepy na Lotnisku Chopina już w sierpniu

14 sierpnia 2018 09:05
5 komentarzy
Baltona jeszcze w tym miesiącu uruchomi trzy tymczasowe sklepy na  Lotnisku Chopina. Do końca roku ma zostać otwartych 13 z 14 punktów. Wartość inwestycji wyniesie 30 mln zł.
Reklama
30 czerwca br. skończyła się umowa spółki Lagardere. Baltona jest nowym operatorem powierzchni handlowych na Lotnisku Chopina. Przedsiębiorstwo podpisało umowę z Przedsiębiorstwem Państwowym Porty Lotnicze (PPL) na dzierżawę 14 punków handlowych. Umowa zawarta pomiędzy Baltoną i PPL przewiduje stopniowe przejmowanie poszczególnych lokali przez Baltonę, w tym dwóch sklepów o łącznej powierzchni 1,3 tys. m kw. Termin obowiązywania umów najmu ustalono na dziewięć lat od daty przekazania danego lokalu.

Szacowana wartość umów najmu w okresie ich obowiązywania wyniesie łącznie ok. 710 mln zł netto, na którą składa się m.in. suma miesięcznych czynszów najmu oraz opłaty eksploatacyjne.

Jak przekonuje prezes Baltony Piotr Kazimierski prace adaptacyjne są w toku, a pierwsze lokale będą uruchamiane pod koniec tego miesiąca. Będą to lokale tymczasowe - dwa w strefie Schengen i jeden w non-Schengen. Kolejne otwierane będą sukcesywnie po kilka w każdym miesiącu.

Lokale mają łączyć nowoczesność z historią jak również kłaść nacisk na produkty regionalne. Kazimierski chce w sklepach Baltony zaskakiwać swoich klientów grą świateł, animacjami i ruchem. Jak przekonuje jest to kierunek, w którym idzie handel na lotniskach w Europie i na świecie.


Baltona uruchomi na lotnisku także sklepy odzieżowe, które mają spełniać trzy założenia: luksus za przystępną cenę, oferta dla pasażera podróżującego biznesowo oraz oferta polskich projektantów i marek. Mają się tam znaleźć produkty polskich projektantów i skierowane mają być przede wszystkim do polskiego pasażera.

Na Lotnisku Chopina powstanie także sklep regionalny "Spirit of Poland" w którym mają się znaleźć produkty małych firm rodzinnych, jak np. słodycze z małych manufaktur czy wyjątkowe pamiątki.Baltona otworzy też wielobranżowe sklepy wolnocłowe a także kioski z prasą, książkami oraz artykułami pierwszej potrzeby.


Po zmianach na Lotnisku Chopina Lagardere 49 proc. powierzchni handlowej obsługiwana będzie przez Lagardere, Baltonie przypadnie 46 proc. powierzchni, Keranissowi - 3 proc. i Krukowi - 2 proc.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_1986d 2018-08-15 19:30   
gość_1986d - Profil gość_1986d
W Katowicach Baltona ma ceny niebotyczne pod turystow z Zachodu
gość_4016f 2018-08-14 17:08   
gość_4016f - Profil gość_4016f
Baltona ma ceny z kosmosu, np.alkohole na lotnisku we Wrocławiu.
spotter10 2018-08-14 12:26   
spotter10 - Profil spotter10
Bardzo dobrze, że w końcu będzie konkurencja. Kto w ogóle pozwolił aby na lotniskach w Polsce był monopol? Czemu UOKiK się tym wcześniej nie zainteresował?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy